کد خبر:275370
پ
صفحات مسی
معاون خرید شرکت فولاد مبارکه:

جلوگیری از خروج سالیــــــانه ۳٫۵ میلیون یورو ارز با بومی‌سازی صفحات مسی قالب ریخته‌گری

معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از جلوگیری از خروج سالیــــــانه ۳٫۵ میلیون یورو ارز با بومی‌سازی صفحات مسی قالب ریخته‌گری خبر داد.

معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از جلوگیری از خروج سالیــــــانه ۳٫۵ میلیون یورو ارز با بومی‌سازی صفحات مسی قالب ریخته‌گری خبر داد.

 

*** شکست انحصار ساخت صفحات مسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا یزدخواستی از شکست انحصار ساخت صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه خبر داد و اظهار کرد:

با توجه به نگاه مدیریت عالی شرکت در خصوص بومی‌سازی اقلام استراتژیک، فعالیت‌های بومی‌سازی این صفحات به‌ عنوان مهم‌ترین قطعه در فرایند انجماد و تبدیل مذاب به تختال فولادی در خطوط ریخته‌گری مداوم با موفقیت انجام شد و علاوه بر ایجاد تکنولوژی ساخت در داخل و پشتیبانی مؤثر از خطوط تولید، از خروج سالیانه ۳٫۵ میلیون یورو ارز از کشور بابت خرید این صفحات برای واحدهای ریخته‌گری فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا جلوگیری گردید.

معاون خرید شرکت فولاد مبارکه در ادامه، تصریح کرد:

با توجه به نقش صفحات مسی قالب ریخته‌گری در میزان تولید و کیفیت تختال (به‌ ویژه عیوب سطحی آن)، همیشه نگاه ویژه‌ای به این قطعه شده و تاکنون از منابع معتبر اروپایی از جمله KME آلمان تأمین می‌شده است.

 

 

*** بومی‌سازی صفحات مسی قالب ریخته‌گری شرکت فولاد مبارکه

 

یزدخواستی در ادامه با اشاره به فرایند بومی‌سازی صفحات مسی قالب ریخته‌گری، تصریح کرد:

این فرایند برای اولین بار با مشارکت سازمان جهاد دانشگاهی تهران و با سفارش
 ست از این قالب‌ها آغاز گردید و در ادامه، با توجه به مصرف زیاد این صفحات در خطوط ریخته‌گری و حساسیت پروژه، به‌منظور اطمینان از انجام این فرایند، بومی‌سازی این قطعات با ۳ شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز شروع شد.

 

معاون خرید در پایان ضمن قدردانی از تمامی واحدهای درگیر در این پروژه ملی، اظهار امیدواری کرد:

با تداوم این حمایت‌ها، به‌زودی شاهد قطع نیاز کشور به تأمین این قطعه و سایر قطعات استراتژیک صنعت فولادسازی از خارج کشور باشیم.

 

*** مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم/ مراحل بومی‌سازی صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری

 

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم نیز در ادامه در خصوص مراحل بومی‌سازی این صفحات یادآور شد:

در سال ۱۳۹۵ با تکمیل مطالعات قبلی و اجرای کنترل‌های آزمایشگاهی سختگیرانه و علمی، فرایند ساخت یک عدد صفحه مسی کوچک توسط کارشناسان فولاد مبارکه طراحی و تدوین شد.

این فرایند توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی اجرایی گردید و یک عدد صفحه مسی عرضی تولید و بر  روی ماشین ریخته‌گری شماره ۱ نصب و بهره‌برداری شد.

 

سلیمی در ادامه، تصریح کرد:

قطعه مورد نظر توانست تمام مدت‌زمان تولید را بدون هیچ‌گونه مشکلی طی کند و تا پایان تولید استفاده شود.

دلتای آب نیز در ۲۰ روزی که قالب بر روی ماشین بود هیچ مشکلی ایجاد نکرد؛ بنابراین فاز اول پروژه با موفقیت به اجرا درآمد و انحصار تولید صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم توسط فولاد مبارکه شکسته شد.

 

*** تکامل صفحات مسی با روش PDCA 

 

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در پایان با بیان اینکه بومی‌سازی صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم با تکیه‌ بر دانش داخلی و به روش PDCA در حال رشد و تکامل است، خاطرنشان کرد:

پس از خروج صفحه از خط تولید، بلافاصله بررسی صفحه آغاز شد و مجددا  تمام خواص مکانیکی و فیزیکی آن کنترل و با حالت قبل از بهره‌برداری مقایسه گردید.

عیوب ظاهریِ روی صفحه نیز شناسایی و بررسی شد و از آن زمان تا امروز، بومی‌سازی صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم با تکیه‌ بر دانش داخلی و به روش PDCA در حال رشد و تکامل است.

 

*** رئیس تعمیرگاه ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه/ اهمیت صفحات مسی قالب ریخته‌گری 

 

رئیس تعمیرگاه ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه نیز در خصوص اهمیت این تجهیز، عنوان کرد:

قالب ریخته‌گری مداوم مهم‌ترین و اساسی‌ترین تجهیز ماشین ریخته‌گری جهت شروع انجماد فلز مذاب است.

این تجهیز از ۲ عدد صفحه مسی بزرگ (wide face) و ۲ عدد صفحه مسی کوچک (narrow side) تشکیل می‌شود که در کنار همدیگر قرار گرفته و یک محفظه مکعب‌مستطیل می‌سازند.

ذوب از طریق سطح رویی این مکعب وارد قالب شده و پس از انجماد، از ضلع زیرین آن خارج و شکل ظاهری تختال (بر اساس ابعاد و اندازه موردنظر مشتری) ظاهر می‌شود.

وی در ادامه، تصریح کرد:

در هنگام ریخته‌گری و زمانی که مذاب وارد قالب می‌شود، آب دمین با دمای مناسب در پشت این صفحات مسی حرکت کرده و این امر علاوه بر خنک کردن صفحات مسی، موجب انجماد مذاب داخل قالب و شکل‌گیری تختال می‌شود، زیرا دمای مذاب فولاد موجود در قالب حدود ۱۵۴۵ درجه سانتی‌گراد بوده، درحالی‌ که دمای ذوب فلز مس حدود ۱۰۸۳ درجه سانتی‌گراد است، بنابراین نیاز به یک عامل خنک‌کننده در قالب ضروری است.

برای حرکت راحت‌تر مذاب و تختال در درون قالب و جلوگیری از تماس مذاب فولاد با صفحات مسی (که منجر به چسبیدن مذاب فولاد به سطح صفحه مسی می‌شود)، در حین ریخته‌گری از پودرهای روانکار استفاده می‌شود.

این پودرها به حالت مذاب از حدفاصل مذاب و صفحه مسی حرکت کرده و علاوه بر روانکاری حرکت مذاب و تختال، مانع تماس مذاب با مس می‌شوند.

 

***صفحات مسی باید تا پایان تولید، عملکرد بی‌نقصی داشته باشند

 

رئیس تعمیرگاه ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه در پایان با بیان اینکه صفحات مسی تشکیل‌دهنده قالب باید تا پایان تولید، عملکرد بی‌نقصی داشته باشند، اظهار کرد:

صفحات مسی تشکیل‌ دهنده قالب باید در محیطی با دمای بالا و فشار و سایش شدید، به مدت طولانی خواص مکانیکی خود را حفظ کنند و کماکان تا پایان تولید، عملکرد بی‌نقصی داشته باشند.

به این منظور باید در ساخت این قطعات از تکنولوژی خاصی استفاده کرد، زیرا  اگر  از  مس معمولی استفاده شود، پس از چند ساعت ریخته‌گری و قرار گرفتن مس در دمای بالا، این فلز دچار تبلور مجدد و بازیابی و در نهایت رشد دانه خواهد شد، بنابراین بلافاصله خواص مکانیکی خود را از دست می‌دهد و به‌شدت تضعیف می‌شود.

حتی ممکن است صفحه مسی دچار شکست و انفجار شود و حوادث سنگین انسانی و تجهیزاتی به وجود آید.

جهت جلوگیری از این مشکلات لازم است فلز مس مورد نیاز با ترکیب شیمیایی خاص و طی فرایندهای بسیار حساس متالوژیکی و مکانیکی تولید شود تا بتواند در تمام مدت‌ زمان استفاده، خواص مکانیکی استوار و پایداری داشته باشد.

 

*** رئیس دفتر فنی تعمیرات / صفحات مسی ریخته‌گری، مهم‌ترین قطعات استراتژیک ماشین‌های ریخته‌گری

 

رئیس دفتر فنی تعمیرات ریخته‌گری نیز در راستای بومی‌سازی صفحات مسی، عنوان کرد:

صفحات مسی ریخته‌گری یکی از مهم‌ترین قطعات استراتژیک ماشین‌های ریخته‌گری است که عدم تأمین آن منجر به توقف این ماشین‌ها می‌گردد.

بدین منظور با توجه به تشدید تحریم‌ها از سال ۹۰،  گام اول برای شناسایی متریال، خواص متالوژیکی و انجام تست‌های آزمایشگاهی برداشته شد.

با توجه به عدم دسترسی به اطلاعات پایه درجهت شکل‌دهی متریال و ایجاد سختی لازم و خواص هدایت الکتریکی و حرارتی مناسب، این اقدامات تا اواخر سال ۹۵ به طول انجامید.

 

غیوری درباره اینکه از سال ۹۸ دو شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز اقدام به ساخت صفحات مسی بزرگ و کوچک کردند، گفت:

در ادامه، از سال ۹۸ و با حمایت و هدایت کارشناسان فولاد مبارکه، دو شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز اقدام به ساخت صفحات مسی بزرگ و کوچک کردند و توسعه این قطعات استراتژیک اجرایی شد که خوشبختانه نتایج بسیار درخشانی نیز حاصل گردید.

پس از مراحل بومی‌سازی با توجه به امکان ایجاد خسارت‌های سنگین در هنگام تست اولیه نمونه داخلی، با حمایت‌های مدیران مربوطه تأییدات لازم اخذ و تست با موفقیت انجام شد.

پس از حصول اطمینان از بهبود کیفیت توسط کارشناسان مربوطه، متشکل از تیم‌های تعمیراتی، تولیدی و پشتیبانی، اطلاعات دوباره بازنگری و ساخت صفحه با تکیه بر دانش داخلی توسط شرکت‌های دانش‌ بنیان نهایی گردید و در کنار صفحات آلمانی روی قالب‌ها نصب و استفاده شد.

در مجموع کیفیت صفحات مسی ساخت داخل پس از توسعه‌ها و بهینه‌سازی‌های مختلف در سال‌های اخیر، به کیفیت برخی نمونه‌های خارجی رسیده و در مواردی حتی از نمونه‌های چینی بهتر است که این امر نشان‌ دهنده دانش فنی بالای کارشناسان داخلی است.

کیفیت ساخت  این صفحات مسی ایرانی به حدی مورد اطمینان است که پروژه‌های بزرگ تولید تختال ۲۵۰ بر روی ماشین ۲ ریخته‌گری و تولید تختال ۳۰۰ بر روی ماشین ۵ ریخته‌گری، صرفا با تکیه‌ بر توان تخصصی فولاد مبارکه و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در ساخت صفحات مسی انجام شد.

 

*** کاهش زمان تأمین بومی‌سازی صفحات مسی ساخت داخل

 

 

رئیس دفتر فنی تعمیرات ریخته‌گری در پایان با اشاره به اینکه انجام این پروژه علاوه بر کاهش هزینه‌ها، نیاز خطوط ریخته‌گری به کشورهای اروپایی را رفع کرده و زمان تأمین آن‌ها را به یک‌ پنجم کاهش داده است، خاطرنشان کرد:

همچنین باعث جلوگیری از خروج قابل‌ توجهی ارز از کشور شده و اشتغال‌زایی‌های مستقیم و غیرمستقیم را نیز رقم زده است.

 

*** کارشناس بومی‌سازی/ قالب‌های مسی،  اصلی‌ترین اجزای ماشین ریخته‌گری مداوم فولاد

 

کارشناس بومی‌سازی نیز در خصوص این بومی‌سازی گفت:

قالب‌های مسی یکی از اصلی‌ترین اجزای ماشین ریخته‌گری مداوم فولاد است که پدیده‌های فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی انجماد اولیه تختال در آن رخ می‌دهد.

 

 

***مهم‌ترین فعالیت‌های ساخت صفحات مسی

 

ایزدی مهم‌ترین فعالیت‌های صورت‌ گرفته جهت ساخت این صفحات در واحد بومی‌سازی را به این شرح برشمرد:

شناسایی و ارزیابی فنی امکانات، تجهیزات و پتانسیل‌های فنی سازندگان توانمند اعم از تجهیزات ریخته‌گری، آزمایشگاه‌ها و تیم‌های فنی و تحقیقاتی موجود در شرکت‌های سازنده جهت مطالعه بر روی خواص قطعات مسی؛ انجام تست‌های آنالیز شیمیایی، متالوگرافی، انتقال الکتریکی و سختی‌سنجی بر روی بسیاری از قطعات نو و مستهلک در جهت صحه‌گذاری مدارک و مشخص کردن پارامترهای مهم در عمر و کارکرد قطعه؛  هماهنگی در جهت ارجاع صفحات مسی مستهلک برای انجام بررسی‌های خواص فیزیکی، مکانیکی و آنالیز شیمیایی و … توسط سازندگان؛ برگزاری جلسات دوطرفه در شرکت‌های سازنده و همچنین در فولاد مبارکه، جهت افزایش تعاملات با سازندگان و به‌تبع آن افزایش کیفیت قطعات تولیدی؛ تسهیل فرایند بومی‌سازی این قطعات توسط مدیریت عالی خرید به‌منظور ایجاد جاذبه مشارکت در امر بومی‌سازی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان؛ نظارت و بازرسی جهت کنترل کیفیت قطعات با همکاری واحد کنترل کیفیت قطعات یدکی.

 

*** آمادگی فولاد مبارکه برای بومی‌سازی قطعات دیگر شرکت‌های فولادسازی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارشناس بومی‌سازی در پایان با بیان اینکه تجربه موفق بومی‌سازی صفحات مسی قابلیـت تکرارپذیری برای دیگر شرکت‌های فولادسازی را داراست، اظهار کرد:

علاوه‌ بر ابعاد برداری، پارامترهایی اعم از آنالیز شیمیایی، سختی، هدایت الکتریکی و تست آلتراسونیک بر روی کلیه قطعات انجام می‌پذیرد و پس از آن جهت انجام تست گرم به شرکت فولاد مبارکه ارجاع می‌گردد.

با اقدامات صورت‌ گرفته در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد مبارکه و تجربه موفق بومی‌سازی این قطعات، این فرایند قابلیت تکرارپذیری برای دیگر شرکت‌های فولادسازی را نیز داراست.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول