کد خبر:274947
پ
بازرسی از صنف‌های
بر اساس آمار معاونت طرح و برنامه وزارت صمت:

رشد ۶٫۷ درصدی بازرسی و کنترل واحدهای صنفی در سال ۱۳۹۹

بر اساس آمارهای ارایه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت، بازرسی و کنترل واحدهای صنفی در سال ۱۳۹۹ با افزایش ۶٫۷ درصدی روبرو بوده است.

بر اساس آمارهای ارایه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت، بازرسی و کنترل واحدهای صنفی در سال ۱۳۹۹ با افزایش ۶٫۷ درصدی روبرو بوده است.

 

*** بازرسی و کنترل واحدهای صنفی در سال ۱۳۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این آمار در سال ۱۳۹۹ حدود ۴٫۳۳ میلیون فقره بازرسی و کنترل از واحدهای صنفی انجام شد. میزان بازرسی های انجام شده در سال ۱۳۹۸ (مدت مشابه) ۴٫۰۶ میلیون فقره بوده است.

همچنین پرونده‌های متشکله تخلف صنفی در این بازه زمانی یکساله افزایش ۳٫۷ درصدی داشته است. در سال ۱۳۹۹، بیش از ۲۸۰٫۴ هزار فقره پرونده تخلف تشکیل شد که این میزان در مدت مشابه سال قبل آن(۱۳۹۸) حدود ۲۷۰٫۳ هزار فقره بوده است.

از سوی دیگر در سال ۱۳۹۹، نزدیک به ۳۴۶ هزار فقره تخلف صنفی در چارچوب بازرسی و کنترل های انجام شده کشف گردید که با احتساب این آمار در مدت مشابه سال قبل آن (۳۴۵٫۴ هزار فقره)افزایش ۰٫۲ درصدی یافت.

در این بازه زمانی بیش از ۱۵۵٫۴ هزار فقره رسیدگی به شکایات مردمی انجام گرفت. گفتنی است که بازرسی‌ها در ایام پایانی سال تشدید شد و در ایام نورزو نیز تداوم یافت تا مردم نگران افزایش قیمت‌ها نباشند.

در همین راستا با هماهنگی‌های مناسبی که با دستگاههای متولی امر نظارت بر بازار انجام شد و با بهره گیری از ظرفیت بازرسی اتاق های اصناف به‌صورت ویژه رصد و پایش روزانه بازار در دستور کار قرار گرفت.

همچنین مردم در سراسر کشور می توانند گرانفروشی، احتکار و اختفاء ، عدم اعلام موجودی، عرضه خارج از شبکه ، عدم صدور فاکتور و هرگونه تخلف در حوزه اقتصادی را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و سازمانهای صمت استانها به ثبت برسانند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تکذیب ادعای رییس سازمان برنامه و بودجه

دلیل گرانی مرغ در بازار چیست؟

 
 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول