کد خبر:274781
پ
آلومینیوم
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش قیمت آلومینیوم به بیشترین میزان در سه سال گذشته

با افزایش سطح تجاری کشور چین علیرغم همه‌گیری ویروس کرونا، قیمت فلز آلومینیوم در بازارهای جهانی به بیشترین میزان در سه سال گذشته افزایش یافت.

با افزایش سطح تجاری کشور چین علیرغم همه‌گیری ویروس کرونا، قیمت فلز آلومینیوم در بازارهای جهانی به بیشترین میزان در سه سال گذشته افزایش یافت.

 

*** افزایش قیمت آلومینیوم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پس از آنکه آمارهای چین نشان داد تقاضا برای فلز آلومینیوم افزایش یافته قیمت این فلز در بازار بورس لندن به بیشترین میزان از سال ۲۰۱۸ تاکنون برای تحویل در سه ماه آینده رسید و هر تن به قیمت ۲۳۰۴ دلار در هر تن معامله شد. 

بر اساس آمارهای گمرک میزان واردات وصادرات کشور چین در ماه مارس بسیار افزایش یافته است، حجم صادرات این کشور با ۳۰٫۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شد و حجم واردات هم با رشد ۳۸٫۱ درصد به رقم ۲۲۷٫۳۴ میلیون دلار رسید در حالی که پیشتر ۲۴٫۵ درصد پیش بینی شده بود.

 

اخبار مهم صنایع:

موافقت با تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی ظرف ۴۸ ساعت آینده به بورس

سقوط ذخایر ارزی قابل دسترسی ایران به چهار میلیارد دلار

ترخیص ۹۰ درصد از نهاده‌های تولید، بدون کد رهگیری بانک

 

 

*** چین؛ بزرگترین مصرف‌کننده فلزات اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارشناسان بر این باورند که پیش بینی‌ها از رشد اقتصادی مناسب بر افزایش تقاضا در چین به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده فلزات اساسی کمک زیادی کرده است  اما از آنجایی که چین تصمیم به کاهش میزان انتشارات کربن گرفته احتمالا میزان تولید آلومینیوم در این کشور کمتر شود.

بر اساس این گزارش این خبر که احتمال تولید آلومینیوم در منطقه شین جینگ چین کمتر می‌شود، علاقه به انعقاد قرادادهای آتی در بازار بورس شانگهای را بیشتر کرده است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول