کد خبر:274372
پ
سنگ ‌آهن
بر اساس گزارش وزارت صنعت:

تولید حدود ۵۰ میلیون تن کنسانتره سنگ ‌آهن در سال ۹۹

بر اساس گزارش وزارت صنعت، میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ در سال ۹۹ با رشد پنج درصدی در هم‌سنجی با سال ۹۸ به مرز ۵۰ میلیون تن رسید.

بر اساس گزارش وزارت صنعت، میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ در سال ۹۹ با رشد پنج درصدی در هم‌سنجی با سال ۹۸ به مرز ۵۰ میلیون تن رسید.

 

*** وضع تولید ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ۹۹، مقدار ۴۹ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۴۴۵ تن تولید کردند که این رقم در سال پیش از آن ۴۷ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۹۳۴ تن بود.

از این میزان، شرکت‌های گل گهر ۱۶ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۴۳۵ تن، چادرملو ۱۱ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۸۵۵ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه ۶ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۵۱۹ تن، گهر زمین چهار میلیون و ۴۸۹ هزار و ۷۴۵ تن، مرکزی چهار میلیون و ۲۲۰ هزار و ۴۹۳ تن، توسعه فراگیر سناباد ۲ میلیون و ۵۱۶ هزار و ۶۶۱ تن، اپال پارسیان سنگان ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۷۲۱ تن، صبانور یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۵۶۲ تن و جلال آباد ۳۹۷ هزار و ۸۰۸ تن و «صنایع معدنی فولاد سنگان ۲۶۵ هزار و ۶۴۶ تن کنسانتره تولید کردند.

 

*** تولید ۳.۵ میلیون تن کنسانتره در اسفندماه

 

برپایه این گزارش، میزان تولید کنسانتره در اسفندماه گذشته حدود سه میلیون و ۵۳۳ هزار و ۹۰۳ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۸ (سه میلیون و ۷۳۳ هزار و ۵۲۲ تن)، پنج درصد کاهش نشان می‌دهد.

در ۱۲ ماهه سال ۹۹، شرکت‌های بزرگ ۱۸میلیون و ۷۴۰ هزار و ۱۸ تن کنسانتره به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۸ (۲۰ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۵۲۸ تن)، نزدیک به هشت درصد کاهش نشان می‌دهد.

میزان ارسال کنسانتره در اسفندماه نیز یک میلیون و ۴۷۵ هزار و ۹۲ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۸ (یک میلیون و ۷۶۶ هزار و ۶۵۵ تن)، حاکی از کاهش حدود ۱۷ درصدی است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تمرکز زیاد دولت بر ارتباط با غرب، موجب شکنندگی برجام شد

درخواست رئیس سازمان بورس از سهامداران عدالت

واردات بی‌رویه و قاچاق کالا، مهمترین موانع تولید

 

 

*** کاهش ۵۴ درصدی تولید سنگ‌آهن دانه‌بندی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این گزارش می‌افزاید:

شرکت‌های بزرگ در ۱۲ ماهه سال ۹۹ ، ۹۰۲ هزار و ۴۵۴ تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۸ از آن (یک میلیون و ۹۶۵ هزار و ۷۳۳ تن) ۵۴ درصد افت را نشان می‌دهد.

 

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول