کد خبر:274345
پ
پیاز
معاون تعاون روستایی:

تولید حدود ۶۰۰ هزار تن پیاز مازاد در کشور

معاون تعاون روستایی از تولید حدود ۶۰۰ هزار تن پیاز مازاد بر نیاز در کشور خبر داد.

معاون تعاون روستایی از تولید حدود ۶۰۰ هزار تن پیاز مازاد بر نیاز در کشور خبر داد.

 

*** خرید تضمینی ۲۳ هزار تن پیاز مازاد در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مرتضی معتمد با اشاره به تولید مازاد بر نیاز پ‍یاز در استان هرمزگان و جنوب استان کرمان، از خرید تضمینی ۲۳ هزار تن پیا‌ز مازاد در کشور خبر داد و اظهار داشت:

کشاورزان این مناطق برنامه کشت ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی را رعایت نکردند و در زمین‌هایی که می‌توانست زیرکشت دیگر محصولات مورد نیاز کشور برود، پیاز کاشتند که این امر منتج به تولید پیاز بیش از نیاز و افت قیمت این محصول شد.

 

وی در ادامه افزود:

در پی این اتفاق وزیر جهاد کشاورزی دستور خرید تضمینی پی‍از را صادر کرد و این وظیفه را بر عهده سازمان مرکزی تعاون روستایی قرار داد.

 

معتمد با بیان این که به موازات خرید تضمینی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیز تفاهم‌نامه‌ای را با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای تأمین منابع مالی مورد نیاز خرید توافقی و حمایتی پیاز مازاد کشاورزان تنظیم کرد، گفت:

منابع مالی که از سوی ستاد تأمین می‌شود به شکل تسهیلات بدون کارمزد با عاملیت صندوق تعاون روستایی ایرانیان به صادر کنندگان و کارخانه جات فرآوری کننده پرداخت می‌شود.

 

وی در ادامه افزود:

از محل اعتبار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به کارخانه‌ها و صادرکنندگان برای جذب حداکثری این محصول در چرخه صنعت و صادرات سرمایه در گردش داده می‌شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

موافقت با تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی ظرف ۴۸ ساعت آینده به بورس

سقوط ذخایر ارزی قابل دسترسی ایران به چهار میلیارد دلار

ترخیص ۹۰ درصد از نهاده‌های تولید، بدون کد رهگیری بانک

 

 

*** قیمت خرید تضمینی محصول پیاز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون تعاون روستایی در پایان از تولید حدود ۶۰۰ هزار تن پی‍از مازاد بر نیاز صنف و صنعت و صادرات در کشور خبر داد و اظهار داشت:

در حال حاضر قیمت خرید تضمینی محصول پیاز حدود ۶۰۰ تومان است و تعاون روستایی با هدف حمایت از تولیدکننده اقدام به خرید تضمینی کرده و تنظیم بازار و تعدیل قیمت این محصول به نفع کشاورزان خرید تضمینی را ادامه خواهد داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول