کد خبر:274432
پ
سند ملی سالمندان
توسط سازمان برنامه و بودجه کشور:

سند ملی سالمندان منتشر شد

سازمان برنامه و بودجه کشور، سند ملی سالمندان کشور را با رویکرد پرداختن به پدیده سالمندی به عنوان یک فرصت و ظرفیت برای جامعه منتشر کرد.

سازمان برنامه و بودجه کشور، سند ملی سالمندان کشور را با رویکرد پرداختن به پدیده سالمندی به عنوان یک فرصت و ظرفیت برای جامعه منتشر کرد.

 

*** تهیه سند 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در تهیه این سند، ۱۷ دستگاه عضو شورای ملی سالمندان کشور و ۲۳ دستگاه دیگر مشارکت داشته‌اند.

در این سند آمده است که در دوران سالمندی، انسانی که از کوران زندگی بیرون آمده تبدیل به انسانی باتجربه‌تر، ‌ حرفه‌ای‌تر، عاقل‌تر، فهیم‌تر و کامل‌تر می‌شود. به بیانی دیگر سالمند، به سرمایه و پشتیبان بزرگی برای خود، خانواده و جامعه تبدیل می‌شود و حالا نوبت ماست که به عنوان مدیران، مسئولین، کارشناسان جامعه، ‌ فرزندان و … از این سرمایه‌های فرزانه استفاده کنیم و بهره‌مند شویم.

 

اخبار مهم صنایع:

موافقت با تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی ظرف ۴۸ ساعت آینده به بورس

سقوط ذخایر ارزی قابل دسترسی ایران به چهار میلیارد دلار

ترخیص ۹۰ درصد از نهاده‌های تولید، بدون کد رهگیری بانک

 

*** ۶ هدف سند ملی سالمندان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سند سالمندی کشور بر اساس الگوهای برنامه‌ریزی علمی و مشارکتی و سپس با توجه به اسناد بالادستی، شرایط موجود و شرایط مطلوب مورد نظر، شش هدف جامع ذیل احصا شده‌است:

ارتقاء سطح فرهنگی جامعه در خصوص پدیده سالمندی؛ توانمندسازی سالمندان؛ حفظ و ارتقاء سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی سالمندان؛ تقویت حمایت‌های اجتماعی برای ارتقاء سرمایه اجتماعی؛ توسعه زیرساخت‌های موردنیاز در امور سالمندی و تأمین منابع مالی پایدار برای نظام حمایتی از سالمندان.

سپس در این سند طی مراحل مختلف، راهبردها و سیاست‌های اجرایی تدوین شده است.

همچنین، فایل الکترونیکی تمام متن سند بر روی سایت معاونت امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفته است.

 

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول