کد خبر:274067
پ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

۱۰ کالای عمده صادراتی ایران در سال ۹۹ چه بود؟

جزئیات آمار تجارت خارجی نشان می‌دهد ۳۹ درصد صادرات ایران متعلق به ۱۰ قلم کالا بوده است که پسته به عنوان مهم‌ترین محصول کشاورزی رشد ۵۶ درصدی دارد.

جزئیات آمار تجارت خارجی نشان می‌دهد ۳۹ درصد صادرات ایران متعلق به ۱۰ قلم کالا بوده است که پسته به عنوان مهم‌ترین محصول کشاورزی رشد ۵۶ درصدی دارد.

 

*** ۱۰ قلم کالای عمده صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جزئیات آمارهای تجارت خارجی ایران نشان می‌دهد اقلام عمده صادراتی ایران به ترتیب بنزین، گاز طبیعی مایع شده، پلی اتیلن با چگالی کمتر از ۹۴ درصد، متانول، پسته، پروپان مایع شده، شمش فولاد، پلی اتیلن با چگالی بیشتر از ۹۴ درصد، سایر روغن‌ها و قیر نفت است.

براساس آمارهای گمرک، ارزش ۱۰ قلم کالای عمده صادراتی بیش از ۱۳٫۷ میلیارد دلار بوده که سهم آن از کل رقم صادرات ۳۴٫۹ میلیارد دلاری به بیش از ۳۹ درصد می‌رسد. 

اقلام عمده صادراتی در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ خود کاهش ۱۴ درصدی دارد.

در سال ۹۹ ایران توانست ۱٫۱ میلیارد دلار پسته صادر کند که نسبت به سال ۹۸ به لحاظ وزنی ۹۷٫۴ درصد و به لحاظ ارزش ۵۵٫۸ درصد رشد یافته است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تمرکز زیاد دولت بر ارتباط با غرب، موجب شکنندگی برجام شد

درخواست رئیس سازمان بورس از سهامداران عدالت

واردات بی‌رویه و قاچاق کالا، مهمترین موانع تولید

 

 

 

 

*** بیشترین میزان صادرات کشور به چه کشورهایی بوده است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین بیشترین میزان صادرات کشور در سال ۹۹ به مقصد کشورهای چین، عراق، امارات متحده عربی، ترکیه و افغانستان بوده است که بیش از ۷۴ درصد ارزش صادرات ما را تشکیل می‌دهند و نیز بیشترین کاهش صادرات نیز به ترکیه بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول