کد خبر:274134
پ
۲۷۵۲۴۹۵
معاون بازرسی اتاق اصناف ایران:

نظارت بازرسان اصناف بر توزیع کالاهای رمضان

معاون بازرسی اتاق اصناف ایران از اجرای طرح تشدید نظارت ماه رمضان برای بازرسی ویژه از نحوه توزیع سهمیه کالاهای ماه رمضان خبر داد.

معاون بازرسی اتاق اصناف ایران از اجرای طرح تشدید نظارت ماه رمضان برای بازرسی ویژه از نحوه توزیع سهمیه کالاهای ماه رمضان خبر داد.

 

*** طرح تشدید نظارت ماه رمضان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهنام نیک منش در مورد وضع بازرسی از اصناف در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت:

برای جلوگیری از تخلف و برخورد با تخلفات احتمالی واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضان، طرح تشدید نظارت ماه رمضان را به بازرسین ابلاغ کردیم.

با توجه به سهمیه کالایی که وزارت صمت به مناسبت ماه رمضان برای استان‌ها در نظر گرفته است، مقرر شده بازرسین به صورت ویژه روی عملکرد واحدها درمورد عرضه این اقلام سهمیه‌ای که باید با نرخ مصوب به مردم عرضه شود، نظارت داشته باشند.

بر اساس قانون نظام صنفی، در صورت مشاهده تخلف، پرونده واحد متخلف به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

علاوه بر نظارت ویژه در ماه مبارک، در حال حاضر نیز به دلیل تعطیلی سراسری، بازرسین اصناف با همکاری اماکن، وزارت صمت و وزارت بهداشت به صورت مستمر در حال سرکشی و بازرسی هستند تا گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ فعالیت نداشته باشند.

 

اخبار مهم صنایع:

تمرکز زیاد دولت بر ارتباط با غرب، موجب شکنندگی برجام شد

درخواست رئیس سازمان بورس از سهامداران عدالت

واردات بی‌رویه و قاچاق کالا، مهمترین موانع تولید

 

 

*** خسارت اصناف در دوران تعطیلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران در پایان با اشاره به خسارت اصناف در دوران تعطیلی، بیان داشت:

البته اصناف نیز با توجه به تجربه‌ای که از تعطیلات سال گذشته دارند و خسارت‌هایی که دیدند انتظار دارند که دولت تأمین خسارت کند و کسبه‌ای که از این موضوع خسارت زیادی دیدند، تمایلی به بستن واحدهای خود ندارند.

البته رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای حفظ جان مردم ضروری است اما به هر حال کسبه نیز برای تأمین خسارات خود توقع حمایت از سوی دولت را دارند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول