کد خبر:274190
پ
تخم مرغ
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن:

قیمت تخم مرغ به زیر نرخ مصوب رسید

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن اعلام کرد، قیمت تخم مرغ درب مرغداری به ۱۰ هزار تومان کاهش یافته که ۴ هزار تومان زیر قیمت مصوب خود است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن اعلام کرد، قیمت تخم مرغ درب مرغداری به ۱۰ هزار تومان کاهش یافته که ۴ هزار تومان زیر قیمت مصوب خود است.

 

*** منعکس کردن مشکلات تولید توسط اتحادیه‌ها 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صدرا علی اکبرخانی با توجه به اینکه سال جاری به نام تولید پشتیبانی‌ها و مانع‌زادیی‌ها نام‌گذاری شده، همگی مکلف به اطاعت از منویات رهبر فرزانه انقلاب هستیم، اظهار کرد:

تولید، مهم‌ترین چالش کشور است که اتحادیه‌ها می‌توانند مشکلات و موانع موجود در این ارتباط را برای رفع به دولت منعکس کنند.

 

*** افزایش ۱۰ هزار تن تولید تخم مرغ در کشور

 

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با اشاره به اینکه سال ۹۹ تولید تخم مرغ در کشور افزایش یافته است، افزود:

در سال جاری حدود ۱۰ هزار تن در مقایسه با مدت مشابه در فروردین ماه سال ۹۹ افزایش تولید داریم.

هرساله در شش ماه ابتدای سال با کاهش تقاضا رو به رو هستیم، ضمن اینکه مرغ بومی مرغ تخمگذار که در زمستان فاقد تخم‌گذاری هستند در این ایام شروع به تخم‌گذاری می‌کنند و ظرفیت تولید را در این مقطع از سال افزایش می‌یابد.

 

وی با بیان اینکه با افزایش قیمت مرغ، نرخ تخم مرغ افزایش نیافت، تصریح کرد:

قیمت تخم مرغ درب مرغداری حتی در روزهای اخیر کاهش یافته است و از نرخ مصوب خود که در دی ماه سال ۹۹ در کارگروه تنظیم بازار مصوب شد، کمتر است.

در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ۱۰ هزار تومان رسیده و ۴ هزار تومان زیر قیمت تمام شده و نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد.

 

*** هنوز تغییری برای تعادل قیمت تخم‌مرغ صورت نگرفته است

 

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه ادامه این شرایط تولید را با مشکل رو به رو می‌کند، گفت:

وجود تولید مازاد در بازار، قیمت تمام شده را به زیر قیمت مصوب برای تولیدکننده رسانده است.

در این شرایط اتحادیه مرغداران میهن برای رفع این موانع، به عنوان پشتیبان مرغداران وارد عمل شده است تا بتوانیم بخشی از مازاد تولید را به خارج از کشور صادر شود.

با وجود اینکه از روز گذشته صادرات کلید خورده است و اولین مجوز صادراتی داده شده است، اما شاهد ادامه روند کاهشی قیمت تخم مرغ در بازار هستیم و هنوز تغییری برای تعادل قیمت صورت نگرفته است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تمرکز زیاد دولت بر ارتباط با غرب، موجب شکنندگی برجام شد

درخواست رئیس سازمان بورس از سهامداران عدالت

واردات بی‌رویه و قاچاق کالا، مهمترین موانع تولید

 

 

*** صادرات تخم مرغ صرفا برای تنظیم بازار است

 

وی با بیان اینکه آزاد شدن صادرات صرفا برای مدیرت بازار و جلوگیری از نابودی تولید است، گفت:

در این اقدام درآمد صادراتی در درجه دوم اهمیت قرار دارد به همین منظور در هر مقطعی که بازار تخم مرغ در داخل متعادل شد، دوباره جلوی صادرات گرفته می شود.

 

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه کشورهای هدف صادرات عراق، افغانستان و عمان است، افزود:

الگوی مصرف این کشورها نیز مانند ایران است و تقاضا در این کشورها نیز در ماه مبارک رمضان کاهش می‌یابد و این صادرات سود زیادی برای تولیدکنندگان نخواهد داشت و از روی اجبار است.

 

*** صادرات تخم مرغ توسط واسطه‌ها، ممنوع شد

 

وی از ممنوعیت صادرات تخم مرغ توسط واسطه‌ها خبر داد و گفت:

سال ۱۴۰۰ برای اولین بار تنها به کسانی اجازه صادرات داده می‌شود که تولیدکننده باشد و دیگر به وسطه‌ها اجازه صادرات داده نمی شود تا سود صادرات، مستقیم به جیب تولید کننده برود.

تولیدکنندگانی که در تنظیم بازاری داخلی مشارکت بیشتری دارند در زمان صادرات نیز در اولویت قرار می‌گیرند، هر هر صادرکننده‍‌‌ای نیز که مجوز صادرات دریافت می‌کنند متعهد است که در زمان لزوم برای تنظیم بازار وارد عمل شد و تضمین لازم و تعهد محضری از آنها اخذ می‌شود.

 

*** منتظر کاهش قیمت چشمگیر تخم مرغ در بازار باشید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن در پایان با بیان اینکه این کاهش قیمت تخم مرغ به احتمال زیاد خود را در روزهای آینده در بازار نیز نشان دهد، اظهار کرد:

با توجه به کاهش قیمت تخم مرغ در مرغداری‌های این انتظار می‌رود که قیمت این محصول در خرده فروشی‌ها نیز کاهش قیمت چشم‌گیری داشته باشد، اما هنوز مشاهده نمی‌شود و لازم است که دستگاه‌های نظارتی این امر را بررسی کنند، البته این کاهش قیمت تخم مرغ به احتمال زیاد خود را در روزهای آینده در بازار نیز نشان دهد، زیرا خرده فروشی کاهش قیمت‌ها را با تاخیر بروز می‎‌دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول