اخبار برگزیده

کد خبر:274120
پ
مالک شریعتی
سخنگوی کمیسیون انرژی:

فرصت ۱۰ روزه مجلس برای اجرای قانون حمایت از پتروپالایشگاه‌ها

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از مهلت ۱۰ روزه مجلس برای اجرای قانون حمایت از پتروپالایشگاه‌ها در هیئت امنای صندوق توسعه خبر داد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از مهلت ۱۰ روزه مجلس برای اجرای قانون حمایت از پتروپالایشگاه‌ها در هیئت امنای صندوق توسعه خبر داد.

 

*** فرصت مجلس برای اجرای قانون حمایت از پتروپالایشگاه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مالک شریعتی نیاسر در نشست ۲۳ فروردین‌ماه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که به موضوع درخواست تعدادی از نمایندگان برای اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس به‌دلیل تأخیر در اجرای کامل قانون حمایت از صنایع پایین‌دستی نفت‌خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی اختصاص داشت، اشاره کرد و اظهار داشت:

اشکالی که مطرح شد این بود که چرا نشست هیئت امنای صندوق توسعه ملی، تنفس خوراک الزامی مندرج در این قانون را تصویب نمی‌کند تا تکلیف طرح‌های منتخب برای اجرای قانون و تأسیس پتروپالایشگاه‌ها تعیین شود.

در این نشست نمایندگان دولت از سازمان برنامه و بودجه، وزارت نفت و هیئت امنای صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند و تأکید کردند که قبول داریم قانون باید کامل اجرا شود و تلاش خود را نیز در این مسیر انجام خواهیم داد تا سریع‌تر قانون اجرایی شود.

 

اخبار مهم صنایع:

تمرکز زیاد دولت بر ارتباط با غرب، موجب شکنندگی برجام شد

درخواست رئیس سازمان بورس از سهامداران عدالت

واردات بی‌رویه و قاچاق کالا، مهمترین موانع تولید

 

 

*** ضرورت تصویب تنفس خوراک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در پایان با توجه به تأکیدی که کمیسیون انرژی بر ضرورت تصویب تنفس خوراک در هیئت امنای صندوق توسعه ملی داشت، بیان کرد:

با توجه به مهلت آئین‌نامه که ۱۰ روز فرصت به کمیسیون داده تا نظرش را در خصوص اعمال ماده ۲۳۴ به هیئت رئیسه اعلام کند، این مهلت را دادیم تا نشست هیئت امنای صندوق تشکیل و تنفس خوراک تصویب شود.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول