کد خبر:273656
پ
عباس+معمارنژاد
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

هشدار معاون وزیر اقتصاد به بانک‌های متخلف/ نرخ سود مصوب را رعایت نکنید، جریمه می‌شوید

معاون امور بانکی وزیر اقتصاد اعلام کرد، بانک‌هایی که سقف پرداخت سود مصوب شورای اقتصاد را رعایت نکنند، باید مالیات اضافه پرداخت سود را بپردازند.

معاون امور بانکی وزیر اقتصاد اعلام کرد، بانک‌هایی که سقف پرداخت سود مصوب شورای اقتصاد را رعایت نکنند، باید مالیات اضافه پرداخت سود را بپردازند.

 

*** هشدار وزارت اقتصاد به بانک‌های متخلف

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس معمارنژاد با تایید نامه وزیر اقتصاد به بانک‌ها برای رعایت سقف سود مصوب، اظهار کرد:

سود مصوب برای سپرده‌های یک ساله ۱۶ درصد و دو ساله ۱۸ درصد است ضمن اینکه سقف سود تسهیلات ۱۸ درصد تعیین شده است و به میزانی که بانک‌ها سود بیشتر از نرخ مصوب پرداخت کنند، علاوه بر اینکه به صاحب سپرده، سود پرداخت کرده‌اند مشمول پرداخت مالیات نیز می‌شوند.

 

*** جریمه در انتظار بانک‌های متخلف

 

معاون امور بانکی وزارت اقتصاد در پایان با بیان اینکه این ابلاغیه، مشمول همه حساب‌ها از سال ۹۹ می‌شود و به جهت یادآوری تکرار شده است، گفت:

سال مالی جدید بانک‌ها هنوز فرا نرسیده است از این رو به سازمان حسابرسی اعلام کردیم که در حسابرسی‌ها مشخص کنند که بانک‌ها آیا نرخ مصوب را رعایت کردند یا خیر؟

سازمان حسابرسی باید میزان عدم رعایت بانک‌ها را در نرخ سود‌ها اعلام کند و بر اساس آن سازمان مالیاتی برای دریافت مالیات این اضافه پرداخت‌ها اقدام خواهد کرد.

ممکن است بعضی بانک‌ها در پرداخت سود سپرده و یا دریافت سود تسهیلات تخلفاتی را مرتکب شوند که سازمان حسابرسی با بررسی‌های خود، موارد را مشخص می‌کند و پس از تایید مصداق تخلف، آن مورد تخلف به سازمان مالیاتی معرفی خواهد شد.

 

 

 

 

اخبار مهم صنایع:

درخواست رئیس سازمان بورس از سهامداران عدالت

اصلاح ضوابط استقرار واحدهای صنعتی و معدنی به نفع سرمایه‌گذاران

۱۰ برابر شدن نرخ ارز، نتیجه برجام بود

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول