کد خبر:273842
پ
سخنگوی صنعت برق
سخنگوی صنعت برق:

جزییات دستورالعمل جدید مقررات جدید استخراج رمزارزها

سخنگوی صنعت برق، جزییات دستورالعمل جدید مقررات جدید استخراج رمزارزها را تشریح کرد.

سخنگوی صنعت برق، جزییات دستورالعمل جدید مقررات جدید استخراج رمزارزها را تشریح کرد.

 

*** تقسیم‌بندی اوقات سال به سه بخش 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصطفی رجی مشهدی با اشاره به اینکه در دستورالعمل جدید که با اصلاحاتی ابلاغ شده از ۳ نوع تقسیم‌بندی برای اوقات سال خبر داد و اظهار کرد:

در دستورالعمل جدید که با اصلاحاتی ابلاغ شده، اوقات سال به سه دسته نوع یک (اوج بحرانی)، نوع دو (محدودیت بار) و نوع ۳ (عادی) تقسیم‌بندی شده است که هر کدام نیز تعرفه خاص خود را دارد.

 

سخنگوی صنعت برق در خصوص اوقات نوع یک یا اوج بحرانی، اظهار داشت:

این دوره به زمان‌هایی اطلاق می‌شود که به دلیل عدم کفایت ظرفیت تولید در مقایسه با اوج بار درخواستی، احتمال بروز خاموشی وجود دارد.

حداقل میزان اوقات بحرانی برابر با ۳۰۰ ساعت است و مطابق با نبصره ۲ ماده ۴ مصوبه شماره ۵۸۱۴۴ مورخ ۱۳/۰۵/۱۳۹۸ هیئت محترم وزیران فروش برق از طریق شبکه در این ایام به مشترکین استخراج رمزارزها ممنوع می‌باشد.

 

وی در خصوص شرایط نوع دو یا محدودیت بار نیز، عنوان کرد:

این اوقات خارج از اوقات نوع یک (اوج بحرانی) بوده و حداکثر ۲۷۰۰ ساعت است که توسط شرکت توانیر و براساس محدودیت‌های تامین سوخت نیروگاه‎ها، عرضه برق و سایر قوانین و مقررات در کشور تعیین و اعلام می‌شود.

 

رجبی مشهدی درباره زمان‌های نوع ۳ یا عادی نیز، گفت:

این زمان‌ها، شامل کلیه اوقات سال به جزء اوقات نوع یک (اوج بحرانی) و دو (محدودیت‌دار) است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تمرکز زیاد دولت بر ارتباط با غرب، موجب شکنندگی برجام شد

درخواست رئیس سازمان بورس از سهامداران عدالت

واردات بی‌رویه و قاچاق کالا، مهمترین موانع تولید

 

 

*** تعرفه‌های برق رمزارزها

 

رجبی مشهدی در زمینه تعرفه برق مراکز استخراج رمز ارز نیز، اظهار داشت:

براساس ابلاغیه جدید، بهای هر کیلووات ساعت برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها برابر با ۱۶۵۷۴ ریال تعیین شده است که این میزان در زمان‌های نوع ۳ (عادی) با ضریب نیم و در زمان‌های نوع ۲ (محدودیت دار ) با ضریب ۲ محاسبه خواهد شد.

تعرفه تعیین شده براساس متوسط بهای صادراتی برق و نرخ تسعیر سامانه نیما، هر سه ماه یک بار توسط شرکت توانیر اصلاح و به روزرسانی شده و گزارش آن برای وزارت نیرو ارسال می شود.

 

*** مشوق‌های وزارت نیرو برای مراکز استخراج رمزارز

 

سخنگوی صنعت برق در پایان درباره برخی از تخفیفات در نظر گرفته شده برای این مراکز، اظهار داشت:

بهای برق دریافتی از سطوح ولتاژ ۴۰۰ و ۲۳۰ کیلوولت با تخفیف ۲۰ درصدی و از سطوح ولتاژی ۱۳۲، ۶۶ و ۶۳ با تخفیف ۱۲ درصدی محاسبه خواهد شد.

همچنین برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها که بر اساس تائید مراجع ذیصلاح به استخرهای استخراج داخل کشور متصل می‌شوند علاوه بر تخفیف‌های ولتاژ اتصال مذکور، مشمول ۱۵ درصد تخفیف دیگر نیز خواهند شد.

کلیه واحدهای استخراج رمزارزها که دوره ساخت آنها به پایان رسیده است و اقدام به راه‌اندازی واحد خود نموده و فعالیتشان را آغاز کرده‎اند موظف به تبدیل جواز تاسیس به پروانه بهره‎برداری با درخواست از وزارت صنعت می‌باشند در غیر اینصورت قدرت مجاز آنها برابر با توان مصرفی دوره ساخت (کارگاهی) در نظر گرفته شده و هزینه تجاوز از قدرت برق دوره احداث از مشترک اخذ خواهد شد.

 

*** چهار روش تامین برق برای مراکز استخراج رمز ارز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش وزیر نیرو آخرین ویرایش مقرررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارز را ابلاغ کرد.

براساس این ابلاغیه، تامین برق مرکز استخراج رمزارزها به ۴ روش امکان‌پذیر است که انتخاب آن به عهده متقاضی است.

براساس این ابلاغیه، تامین برق از طریق الف) سرمایه‌گذاری در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف برق، ب) تامین برق از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر (اعم از موجود و جدید)، ج) اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت برق و یا د) با نصب و بهره‌برداری از مولدهای حرارتی، چهار روش تعریف شده‌ای است که متقاضیان می‌توانند برای تامین برق مراکز خود یکی از آنها را انتخاب نمایند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول