کد خبر:273649
پ
دژپسند
وزیر اقتصاد:

بانک‌ها ملزم به رعایت نرخ سود مصوب هستند/ پرداخت هرگونه سود نامتعارف مشمول مالیات می‌شود

وزیر اقتصاد با ارسال نامه‌ای به بانک‌های دولتی، آن‌ها را ملزم به رعایت نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار کرد و پرداخت هرگونه سود نامتعارف را مشمول مالیات اعلام کرد.

وزیر اقتصاد با ارسال نامه‌ای به بانک‌های دولتی، آن‌ها را ملزم به رعایت نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار کرد و پرداخت هرگونه سود نامتعارف را مشمول مالیات اعلام کرد.

 

*** بانک‌ها نرخ سود مصوب ۱۶ درصد را رعایت کنند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند، با ارسال نامه‌ای به مدیران عامل بانک‌های دولتی بار دیگر تاکید کرد که همه بانک‌ها باید به منظور پشتیبانی از تولید، نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار (۱۶ درصد) را رعایت کنند.

وی در این نامه که به مدیران عامل بانک‌های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، ملت، تجارت، صادرات، رفاه، توسعه تعاون، پست بانک، صنعت و معدن و بانک توسعه صادرات ایران ابلاغ شده تاکید کرده که پرداخت نرخ‌های بالاتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار جزو هزینه‌های مالیاتی قابل قبول نبوده و سازمان امور مالیاتی کشور موظف است مطابق گزارش سازمان حسابرسی در خصوص رعایت این موضوع اقدام به عمل آورد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تمرکز زیاد دولت بر ارتباط با غرب، موجب شکنندگی برجام شد

درخواست رئیس سازمان بورس از سهامداران عدالت

واردات بی‌رویه و قاچاق کالا، مهمترین موانع تولید

 

 

*** رعایت دقیق نرخ‌های سود برای تحقق شعار سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد در این نامه با اشاره به لزوم حمایت از تولید در راستای تحقق شعار سال، تاکید کرده است:

با توجه به لزوم حمایت از تولید در راستای تحقق شعار سال (تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها) و پیرو تأکیدات قبلی، تمامی بانک‌ها موظف به رعایت دقیق نرخ‌های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار هستند.

 

سود

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول