کد خبر:273363
پ
نفت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

با موفقیت مذاکرات پسابرجامی، روزانه ۲ میلیون بشکه نفت ایران به بازار باز می‌گردد

در صورت موفقیت مذاکرات بین ایران و ۵ قدرت بزرگ دنیا به همراه آمریکا و برداشته شدن تحریم‌های نفتی ایران، ۲ میلیون بشکه نفت ایران در روز به بازار برمی‌گردد.

در صورت موفقیت مذاکرات بین ایران و ۵ قدرت بزرگ دنیا به همراه آمریکا و برداشته شدن تحریم‌های نفتی ایران، ۲ میلیون بشکه نفت ایران در روز به بازار برمی‌گردد.

 

*** بهبود بازار نفت ایران در صورت موفقیت مذاکرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با آغاز مذاکرات بین تهران و ۵ قدرت بزرگ دنیا به همراه آمریکا که قرارداد برجام را امضا کرده بودند، نفت ایران به بازارهای جهانی بازمی‌گردد.

بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کپلر، آغاز این مذاکرات نشانه مثبتی برای اتفاقاتی است که در راه هستند. تهران و واشنگتن احتمالاً بر سر میز مذاکره بر می‌گردند.

اگر این اتفاق بیفتد و در مورد برنامه هسته‌ای ایران به توافق برسند، دو میلیون بشکه در روز نفت خام ایران به تولید نفت اوپک اضافه می‌شود.

این مذاکرات در همین هفته در وین برگزار می‌شود و طبق گفته حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، بخش جدیدی از تلاش‌های این کشور برای نجات برنامه هسته‌ای آن آغاز شده است.

هم تهران و هم دولت جدید آمریکا در واشنگتن آمادگی خود را برای مذاکرات جهت برداشته شدن تحریم‌ها و بازگرداندن صنعت نفت ایران به شرایط عادی اعلام کرده‌اند ولی هر دو تاکید دارند که طرف مقابل باید قدم اول را بردارد.

ایران از آمریکا می‌خواهد اول تحریم‌ها را بردارد و آمریکا ترجیح می‌دهد اول ایران غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ترخیص ۹۰ درصد از نهاده‌های تولید، بدون کدرهگیری بانک

آغاز تعطیلی اصناف تهران از ۲۱ فروردین به مدت ۲ هفته

بهانه‌تراشی دستگاه‌های اجرایی برای ارائه اطلاعات

 

 

*** تهدیدی برای بازار نفت آمریکا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است، بر این اساس اگر این مذاکرات موفقیت‌آمیز باشند، اوپک احتمالا با مشکل مواجه خواهد شد.

ایران همین حالا نیز بیشتر از ارقام رسمی صادرات نفت دارد که بیشتر آن به چین است.

این مقدار نفت با برداشته شدن تحریم‌ها آشکار خواهد شد و شاید مشکل بزرگتر برای تولیدکنندگان نفت آمریکا باشد چون نفت ایران به هند هم سرازیر می‌شود و احتمالاً جای واردات نفت این کشور از آمریکا را می‌گیرد.

هند پس از آغاز تحریم‌های آمریکا خرید نفت از ایران را متوقف و این نفت را از آمریکا خریداری کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول