کد خبر:273518
پ
حسین‌علی شهریاری
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

رئیس جمهور مقصر اوج گیری کرونا در نوروز است/ از رئیس قوه قضائیه درخواست برخورد داریم

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ارسال نامه‌ای، رئیس جمهور را مقصر اوج گیری کرونا در نوروز اعلام کرد و از رئیس قوه قضائیه خواستار برخورد با رئیس جمهور شد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ارسال نامه‌ای، رئیس جمهور را مقصر اوج گیری کرونا در نوروز اعلام کرد و از رئیس قوه قضائیه خواستار برخورد با رئیس جمهور شد.

 

*** تصمیمات رئیس جمهور موجب اوج گیری کرونا در نوروز شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین‌علی شهریاری با ارسال نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه، رئیس جمهور را مقصر اوج گیری کرونا در نوروز اعلام کرد و از آیت‌ الله رئیسی خواستار برخورد با وی شد.

در متن این نامه آمده است:

حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه سلام علیکم؛

احتراما، همانگونه که مستحضرید بیماری کرونا در سطح جهان همچنان بی محابا می‌تازد و تاکنون درمان خاصی برای آن پیش‌بینی نگردیده و تنها پیشگیری از سرایت آن می‌تواند این روند را کند و کم اثر نماید.

این در حالی است که ورود و چرخش ویروس جهش یافته خطرناک جدید در کشور اوضاع را پیچیده‌تر و شکننده‌تر نمود.

در این میان و ناباورانه راهکار شناخته شده فاصله‌گذاری اجتماعی و از شاخص‌ترین مصادیق آن محدودیت‌های سفر در ایام نوروز ۱۴۰۰ نادیده گرفته شد به گونه‌ای که می‌توان این حادثه خطرناک را به نبود اراده در کسانی دانست که وظیفه جلوگیری یا به حداقل رسانیدن مسافرت‌های نوروزی را داشتند اما آن را اعمال ننمودند.

این در حالی است که وزارت بهداشت و جامعه علمی بیش از تعطیلات به کرات هشدارهای لازم را دادند و انتظار این بود که با توجه به موجهای قبلی و سفرهای برون شهری نوروز ۱۴۰۰، که با یک سال آگاهی بخشی در ذهن مردم به عنوان یک امر ناشایست و ضد سلامت نقش بسته بود، به یکباره به امری مباح مبدل نشود تا تجربه‌ها تکرار نشود و شاهد فاجعه‌ای که امروز با آن در مراکز درمانی مواجه هستیم نباشیم، اما این سوال در ذهن مردم ایجاد شده که چرا چنین شد و در این میان مقصر کیست؟

مرجع و صاحب صلاحیت در این خصوص “ستاد ملی کرونا” است که ریاست آن با رئیس جمهور محترم است.

سونامی نوروز، کاملا قابل پیش‌بینی و پیشگیری بود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ترخیص ۹۰ درصد از نهاده‌های تول‍ید، بدون کدرهگیری بانک

آغاز تعطیلی اصناف تهران از ۲۱ فروردین به مدت ۲ هفته

بهانه‌تراشی دستگاه‌های اجرایی برای ارائه اطلاعات

 

 

*** درخواست اقدام قضایی برای برخورد با رئیس جمهور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان نامه خود خطاب به رئیس قوه قضائیه، آورده است:

قانون مسئولیت مدنی و قانون مجازات اسلامی بخش دیات در این خصوص روشن است و به نظر می‌رسد قصور یا تقصیر را متوجه ریاست ستاد می‌داند، ساده انگاری و در کنار آن چشم پوشی از ادای تکالیف میدانی در جلوگیری از مسافرت‌های نوروزی از عوامل این اتفاق ناگوار است، این کمیسیون همگام با جامعه پزشکی و دست‌اندرکاران حوزه‌های اجتماعی و سلامت که با وقوع نشانه‌های خستگی مردم از یک سال تحمل محدودیت‌‌‌ها، بهاری مصیبت بار را گوشزد می‌کرد، از جنابعالی به عنوان حافظ حقوق عمومی مصرانه استدعا دارد در قبال این عملکرد ناصواب ریاست قوه مجریه که می‌توانستند با تدبیر خود و از موضع اقتدار ناشی از ریاست ستاد اوضاع رو به بهبود کرونا را تداوم بخشند ولی نبخشیدند و کشور را با موج سهمگین دیگری از این بیماری مواجه نمودند، اقدام بایسته قضایی را معمول فرمایید.

 

 

کرونا

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول