کد خبر:273482
پ
اعتبارات طرح خوداتکایی
مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی:

افزایش ۸۰ درصدی اعتبارات طرح خوداتکایی محصولات راهبردی

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه از افزایش ۸۰ درصدی اعتبارات طرح خوداتکایی محصولات راهبردی خبر داد.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی از افزایش ۸۰ درصدی اعتبارات طرح خوداتکایی محصولات راهبردی خبر داد.

 

*** ارتقای ضریب خوداتکایی در تولید محصولات راهبردی کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن قاسمی، اعتبارات طرح حمایت از ارتقای ضریب خوداتکایی در تولید محصولات راهبردی کشاورزی در بودجه سال ۹۹ را ۹۷.۲ میلیارد تومان عنوان کرد، اظهار کرد:

در قانون بودجه ۱۴۰۰ از محل اعتبارات بخش تملک و دارایی‌های سرمایه‌ای بخش کشاورزی، اعتبار طرح حمایت از ارتقای ضریب خوداتکایی در تولید محصولات راهبردی کشاورزی ۱۷۷.۲ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

اعتبار طرح حمایت از توسعه کشت دانه‌های روغنی در بودجه سال جاری ۱۸۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که نسب به اعتبار ۸۰ میلیارد تومان d سال قبل ۱۲۵ درصد افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به اعتبارات سیاست‌گذاری، تحقیق، پژوهش و فعالیت‌های اصلاح نژاد مرغ لاین نیز، گفت:

اعتبار در این حوزه از مبلغ ۲۸.۱ میلیارد تومان در سال ۹۹ به ۱۶۳.۴ میلیارد تومان در قانون بودجه ۱۴۰۰ رسیده که رشد ۴۸۰.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** اختصاص ۱۶۸ میلیارد تومان برای یارانه سود تسهیلات سرمایه

 

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی در عین حال از اختصاص مبلغ ۱۶۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات بند (الف) تبصره (۱۴) موضوع هدفمندسازی یارانه‌ها برای یارانه سود تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای پرورش مرغ نژاد آرین و مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های پژوهشی این موضوع خبر داد.

 

*** اعتبارات تولید واکسن آنفلوآنزای طیور

 

وی درباره اعتبارات تولید واکسن آنفلوآنزای طیور نیز، اذعان داشت:

در قانون بودجه ۱۴۰۰ در بند (۴) تبصره (۱۳) مبلغ ۱۷۲ میلیارد تومان به منظور تولید و ارتقای کیفیت واکسن آنفلوآنزای طیور پیش بینی شده است.

در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اعتبار طرح ساختمان شبکه‌های آبیاری و زهکشی اراضی کشاورزی از ۲۴۴.۳ میلیارد تومان به ۷۹۰ میلیارد تومان رسیده که افزایش ۲۲۳.۴ درصدی را نسبت به سال ۹۹ نشان می‌دهد.

 

***  اعتبار طرح کمک‌های فنی و اعتباری بازسازی و نوسازی قنوات

 

قاسمی در مورد طرح تجهیز و نوسازی اراضی زیر سدهای مخزنی، بندهای انحرافی مستقل و شالیزاری، اظهار داشت:

در قانون بودجه ۱۴۰۰ مبلغ ۱۸۲ میلیارد تومان برای این طرح پیش‌بینی شده است که در مقایسه با اعتبار ۹۹ میلیارد تومانی سال ۹۹ از افزایش ۸۳.۸ درصدی برخوردار شده است.

اعتبار طرح کمک‌های فنی و اعتباری بازسازی و نوسازی قنوات نیز در قانون سال ۱۴۰۰ برابر با ۴۱۰ میلیارد تومان لحاظ شده که نسبت به اعتبار ۱۵۴ میلیارد تومان سال پیش ۱۶۶.۲ درصد نشان می‌دهد.

 

***  اعتبار تعادل بخشی و بهبود بهره‌برداری آب

 

وی درباره اعتبار تعادل بخشی و بهبود بهره‌برداری آب نیز، گفت:

به استناد بند (ه) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ معادل ۳۰ درصد درآمد ردیف (۵۲-۵۲۰۰۰۰) به میزان ۴۵ میلیارد تومان با عنوان تعادل بخشی و بهبود بهره برداری آب با توزیع استانی برای حفظ و احیای آبخیزداری و اجرای طرح‌های افزایش بهره‌وری آب به نسبت ۵۰ درصد برای هر کدام در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می‌گیرد.

در قانون بودجه سال جاری، ردیف متفرقه تملکی (۷۴-۵۵۰۰۰۰) با عنوان اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان، اعتبار ۱۵۰ میلیاردی تومانی لحاظ شده است.

 

*** طرح تجهیزات یگان حفاظت و اطفای حریق

 

قاسمی در ادامه به طرح تجهیزات یگان حفاظت و اطفای حریق اشاره کرد و اظهار داشت:

با توجه به اهمیت جلوگیری و اطفای حریق در جنگل‌های کشور، اعتبار این طرح در قانون بودجه ۱۴۰۰ رشد ۸۶ درصدی را در مقایسه با سال ۹۹ نشان می‌دهد.

 

اخبار مهم صنایع:

واردات بی‌رویه و قاچاق کالا، مهمترین موانع تولید

 

 

*** رشد ۴۰ درصدی اعتبار طرح حدنگاری

 

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه اعتبار طرح حدنگاری (کاداستر) و پایش اراضی کشاورزی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ رشد ۴۰ درصدی داشته است، گفت:

برای سال جاری مبلغ ۶۲.۵ میلیارد تومان برای این طرح پیش‌بینی شده است.

 

*** اعتبار طرح کمک‌های فنی و اعتباری

 

قاسمی با بیان اینکه اعتبار طرح کمک‌های فنی و اعتباری برای اصلاح و توسعه به روش نوین، باغات انگور به روش داربستی و اصلاح و سرشاخه کاری باغات گردو در قانون بودجه ۱۴۰۰ رشد ۴۵۵.۶ درصدی داشته است، اذعان داشت:

در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برای این طرح لحاظ شده است.

در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای حمایت از توسعه کشت گیاهان دارویی و باغات دیم در اراضی شیبدار مبلغ ۱۶۶.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پیش‌بینی شده که رشد ۱۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** اختصاص ۴۰ میلیارد تومان به احداث بنادر صیادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی در پایان در مورد احداث بنادر صیادی نیز به اختصاص ۴۰ میلیارد تومان به این طرح در بودجه سال جاری اشاره کرد و اظهار کرد:

اعتبار این طرح در بودجه سال جاری ۱۲۲.۲ درصد نسبت به رقم ۱۸ میلیارد تومان بودجه سال ۹۹ افزایش داشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول