کد خبر:273154
پ
سازمان حمایت اعلام کرد

نظارت بر بازار، بی وقفه ادامه دارد/ جریمه برای واحدهای صنفی متخلف عرضه مرغ

براساس اعلام سازمان حمایت در راستای اجرای طرح نظارتی نوروز سال ۱۴۰۰، عملکرد واحدهای صنفی و غیرصنفی سراسر کشور مورد بازرسی قرار گرفته و نیز اجرای این بازرسی‌ها بی وقفه ادامه دارد.

براساس اعلام سازمان حمایت در راستای اجرای طرح نظارتی نوروز سال ۱۴۰۰، عملکرد واحدهای صنفی و غیرصنفی سراسر کشور مورد بازرسی قرار گرفته و نیز اجرای این بازرسی‌ها بی وقفه ادامه دارد.

 

*** تشکیل ۳۱۳۶ پرونده برای واحدهای متخلف

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق اطلاعات واصله از سوی سازمان حمایت در هفته سوم فروردین‌ماه، بازرسان شهرستان فردوس از توابع استان خراسان رضوی واحدهای صنفی و غیرصنفی این را شهرستان، مورد بازرسی قرار دادند که طی آن برای ۳۱۳۶ واحد متخلف پرونده تخلف به ارزش بیش از ۹۲۰ میلیون و ۸۶۹ هزار ریال تشکیل شده است.

در مدت مذکور ۲۵۴ شکایت تلفنی و حضوری در سامانه ۱۲۴ ثبت شده که تمامی گزارشات واصله مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.

 

*** گرانفروشی ۴۲ میلیون ریالی یک واحد عرضه‌کننده برنج 

 

به‌دنبال بررسی و کنترل عملکرد واحدهای صنفی و برخورد با واحدهای متخلف بازرسان ویژه سازمان صمت استان کرمانشاه یک واحد صنفی عرضه کننده برنج تنظیم بازار را به‌دلیل گرانفروشی و عدم عرضه، متخلف شناخته و با پرونده تخلف به ارزش بالغ بر ۴۲ میلیون ریال جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی معرفی کردند.

بازدیدها مستمر و در راستای بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها و برای رعایت نرخ اقلام با نرخ مصوب در واحدهای صنفی و وضعیت توزیع و کنترل سایر مسائل مرتبط دیگر در این استان در حال انجام است.

 

*** عرضه خارج از شبکه مرغ در صدر تخلفات واحدهای صنفی

 

بنابر گزارشات دریافتی، بازرسان سازمان صمت استان خوزستان در پی بازرسی از واحدهای مرغداری موفق به شناسایی ۲۷ واحد متخلف به دلیل گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه در این استان شده‌اند.

شایان ذکر است، برای این واحدهای متخلف پرونده تخلف به ارزش بیش از ۵ میلیارد ریال تشکیل و جهت صدور رأی به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ترخیص ۹۰ درصد از نهاده‌های تولید، بدون کدرهگیری بانک

آغاز تعطیلی اصناف تهران از ۲۱ فروردین به مدت ۲ هفته

بهانه‌تراشی دستگاه‌های اجرایی برای ارائه اطلاعات

 

 

*** نظارت بر بازار مرغ در خراسان جنوبی

 

به دنبال اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۰ به منظور کنترل و نظارت بر وضعیت بازار برای اقلام ضروری مردم به خصوص مرغ، تمامی واحدهای تولید و عرضه مرغ از ابتدای اسفند سال ۹۹ تاکنون در استان خراسان جنوبی بازرسی شدند.

در این بازرسی‌ها ۵۰ واحد به منظور تخلف گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه ۹۰۵ تن مرغ زنده شناسایی و پرونده متخلفان به ارزش ۱۳۰ میلیارد و ۴۲۸ میلیون و ۱۰۹ ریال تشکیل و برای صدور رای قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

ضمناً، در این بازه زمانی توسط بازرسان سازمان صمت این استان ۸۰۰ تن میوه طرح تنظیم بازار به قیمت مصوب در برخی واحدهای صنفی منتخب، برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار شهرداری در شهرستان‌های این استان توزیع گردید.

براین اساس، بازرسان این سازمان، با همراهی سایر دستگاه‌‍‌های نظارتی استان به طور مستمر بر شبکه توزیع اقلام تنظیم بازار نظارت داشته و با تخلفات احتمالی در این خصوص برخورد قاطع و قانونی انجام می‌شود.

 

*** تشکیل پرونده برای ۱۶۱ واحد متخلف عرضه کننده مرغ در استان مازندران

 

آمارهای دریافتی از سازمان صمت استان مازندران حاکی از آن است که از ابتدای اجرای طرح نظارتی سال ۱۴۰۰، تعداد ۳ هزار و ۱۸۷ مورد بازرسی از مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و واحدهای صنفی عرضه‌کننده مرغ در استان مازندران بعمل آمده است.

در پی این بازرسی‌ها تعداد ۱۶۱ واحد متخلف شناسایی که برای آن‌ها پرونده تخلف به ارزش بالغ بر ۶۶ میلیارد ریال تشکیل شده است.

 

*** برخورد قانونی با تخلف احتمالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، لازم به‌ذکر است به ‌منظور پیشگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت کالا و خدمات، ضمن اعمال بازرسی و نظارت جدی در سراسر کشور، با موارد احتمالی برابر ضوابط برخورد قانونی خواهد شد و از عموم هموطنان درخواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مراتب را با تلفن ۱۲۴ به‌ طور شبانه‌روزی گزارش کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول