کد خبر:273127
پ
روحانی
رئیس جمهوری:

اعمال محدودیت ۱۰ روزه در شهرهای دارای وضعیت قرمز

رئیس جمهوری از اعمال محدودیت ۱۰ روزه در شهرهای دارای وضعیت قرمز خبر داد.

رئیس جمهوری از اعمال محدودیت ۱۰ روزه در شهرهای دارای وضعیت قرمز خبر داد.

 

*** مهمترین دلیل افزایش بیماران کرونایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن روحانی رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی را مهمترین دلیل افزایش ابتلاء و بستری بیماران کووید ۱۹ در کشور و مواجه شدن با موج جدید این بیماری در بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌ها دانست و اظهار کرد:

بهترین و مؤثرترین راه مقابله و مهار این پاندمی همچنان رعایت نکات بهداشتی، پرهیز از تجمع و تردد غیر ضروری و دورهمی‌ها است و همه مردم باید این موارد به طور کامل و دقیق رعایت کنند.

 

*** اعمال محدودیت ۱۰ روزه در همه شهرهای قرمز 

 

رئیس جمهوری با تاکید بر اجرای موارد پیشنهادی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، گفت:

بی تردید راه اصلی خروج از این وضعیت رعایت همه دستورالعمل‌ها است که تجارب گذشته نیز گواه این موضوع است.

 

روحانی با بیان اینکه هماهنگی و انسجام در تصمیمات و اقدامات لازم در مدیریت مقابله با کرونا به عنوان یک اصل ضروری است، افزود:

رعایت نشدن دستورالعمل‌ها و تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی مقابله با کرونا مهمترین دلیل ایجاد وضعیت کنونی است و اگر همه اقدامات در چارچوب مصوبات ستاد ملی از سوی مردم، اصناف و دستگاه‌ها به دقت اجرا می‌شد حتماً شاهد این وضعیت نبودیم.

براساس مصوبه این جلسه از روز شنبه در همه شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند مطابق مفاد طرح مدیریت هوشمند به مدت ۱۰ روز محدودیت اعمال می‌شود و بدیهی است سایر شهرها هم طبق رنگ‌بندی اعمال شده باید محدودیت‌ها و پروتکل‌ها را مراعات کنند.

 

وی با تاکید بر حمایت همه جانبه معنوی و مادی دولت از کادر درمان در یکسال گذشته و در جریان مقابله با پاندمی کووید ۱۹، تصریح کرد:

در تمام مدت مقابله با این ویروس اجازه ندادیم در جنگ نفس‌گیر و فشارهای اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت‌های کرونایی، حمایت مادی و معنوی از کادر سلامت و درمان که شجاعانه و ایثارگرانه در حال مبارزه با کرونا هستند، متوقف شود.

 

*** اهمیت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه

 

رئیس جمهوری در پایان با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی جامعه در زمینه لزوم پرهیز از عادی‌انگاری و از طرفی جلوگیری از ایجاد نگرانی بیهوده و غیر واقعی، بیان کرد:

براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، جریان اطلاع‌رسانی‌ها و مدیریت افکار عمومی در مقابله با ویروس کرونا باید متمرکز، سازماندهی شده، منظم و شفاف صورت گیرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ترخیص ۹۰ درصد از نهاده‌های تولید، بدون کدرهگیری بانک

آغاز تعطیلی اصناف تهران از ۲۱ فروردین به مدت ۲ هفته

بهانه‌تراشی دستگاه‌های اجرایی برای ارائه اطلاعات

 

 

*** اقدامات سازمان برنامه و بودجه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این جلسه همچنین مقرر شد کمیته بهداشت و درمان با همکاری ستادهای استانی و دانشکده‌های علوم پزشکی، بیمارستان‌ها، تخت‌های بیمارستانی و مراکز درمانی بیشتری را برای ارائه خدمات به بیماران و مبتلایان به کرونا تجهیز و آماده کنند.

براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه، تأمین مالی و پرداخت فوق‌العاده‌های ویژه به کارکنان وزارت بهداشت و درمان و دانشکده‌های علوم پزشکی، تأمین مالی برای تکمیل و تجهیز بیمارستان‌ها، اعلام آمادگی برای تأمین مالی بهره‌برداری از ۱۳ هزار تخت جدید، گسترش امکانات درمانی و تأمین مالی خرید واکسن‌های داخلی و خارجی از جمله اقدامات سازمان برنامه و بودجه است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول