کد خبر:272920
پ
تابش
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

آغاز ساخت ۶ هزار واحد مسکن ملی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آغاز ساخت بیش از ۶ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تا پایان سال ۹۹ در قالب طرح اقدام ملی خبر داد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آغاز ساخت بیش از ۶ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تا پایان سال ۹۹ در قالب طرح اقدام ملی خبر داد.

 

*** ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا تابش در مراسم گرامیداشت سالگرد تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اقدامات این بنیاد برای تولید و عرضه مسکن در گروه‌های مختلف،اظهار کرد:

یکی دیگر از اقدامات بنیاد مسکن، ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده از حوادث همچنین نوسازی بافت‌های در معرض خطر، طرح‌های بهسازی مسکن روستایی و مسکن محرومان روستایی و نهایتاً مسکن خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر در شهرها و روستاهاست.

تا پایان سال ۹۹ بنیاد مسکن مجموعاً ۴ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۶۰۷ واحد مسکونی در همه بخش‌های مذکور احداث یا بازسازی کرده است.

 

وی در ادامه، افزود:

در سال ۹۹ با اعتبار حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان ۱۳۸ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی احداث شد. در حال حاضر نیز تکمیل حدود ۲۵۴ هزار واحد مسکونی نیمه تمام و ساخت ۲۴۷ هزار واحد مسکونی جدید را با اعتبار حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان برای ساخت در سال جاری در دست اقدام داریم.

 

*** اقدامات بنیاد مسکن در بخش روستایی

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره اقدامات بنیاد مسکن در بخش روستایی، گفت:

تاکنون در بخش‌های نوسازی واحدهای آسیب دیده از سوانح طبیعی در بخش‌های شهری و روستایی دو میلیون و ۸۷ هزار واحد مسکونی نوسازی یا احداث شده است.

در سال‌های ۹۸ و ۹۹ حوادث طبیعی رخ داده به ۱۹۸ هزار واحد مسکونی آسیب دید که این تعداد با اعتبار ۸.۳ هزار میلیارد تومان نوسازی یا باسازی شده‌‍اند.

 

تابش در ادامه، یادآور شد:

از ابتدای سال ۸۴ تاکنون بنیاد مسکن به موضوع افزایش تاب‌آوری مسکن روستایی ورود کرد که طی سال‌های مذکور یک میلیون و ۷۷۳ هزار و ۳۵۲ واحد با اعتبار ۲۳ هزار میلیارد تومان مقاوم‌ساز شده است.

اقدامات انجام شده در این بنیاد، واحدهای مقاوم روستایی در برابر زلزله از ۷ درصد در سال ۸۴ به ۵۵ درصد در پایان سال گذشته منجر شد و طبق برنامه این بنیاد تا سال ۱۴۰۵، بیش از ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی خواهند شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

صادرکنندگان، می‌توانند به ازای تعهدات ارزی سال ۹۷، واردات انجام دهند

واکنش معاون فنی گمرک به عدم ترخیص تجهیزات یک فدراسیون ورزشی

توزیع ۳۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در ۳ سال گذشته

 

 

*** احداث یا بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی

 

وی با اشاره به برنامه بنیاد مسکن برای احداث یا بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سال جاری با اعتبار ۱۶ هزار میلیارد تومانی، عنوان کرد:

۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای تکمیل واحدهای مسکونی باقی مانده از سال‌های گذشته اعتبار در نظر گرفته شده است.

 

*** فعالیت‌های بنیاد مسکن در بخش شهری

 

تابش در مورد فعالیت‌های بنیاد مسکن در بخش شهری، اظهار کرد:

از ابتدای فعالیت این بنیاد تا پایان سال گذشته ۱۴۴ هزار و ۵۱۹ واحد واحد مسکونی ویژه خانواده‌های محروم در شهرها احداث کرده‌ایم که سال گذشته به تنهایی ۳ هزار و ۶۰۰ واحد برای خانواده‌های مستضعف احداث شد.

سال ۱۴۰۰ نیز قرار است ۱۴ هزار و ۶۰۰ واحد نیمه تمام سال گذشته تکمیل شده و ۷ هزار و ۵۰۰ واحد جدید با اعتبار ۴.۵ هزار میلیارد تومان ساخته شود.

 

وی به فعالیت‌های بنیاد مسکن در حوزه مسکن مهر اشاره و اظهار کرد:

از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر که ساخت واحدهای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر به این بنیاد واگذار شد تا پایان سال گذشته ۳۲۸ هزار و ۲۳۴ واحد مسکن مهر با اعتبار ۱۹.۷ هزار میلیارد تومان احداث کردیم که هزار و ۶۰۰ واحد آن با ۱۹۰ میلیارد تومان در سال گذشته تکمیل شد و ۱۸۱۶ واحد از طرح مسکن مهر بنیاد مسکن باقی مانده که سال جاری با اعتبار ۲۱۸ میلیارد تومان به اتمام می‌رسد.

 

*** طرح اقدام ملی مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان درباره طرح اقدام ملی مسکن، اظهار کرد:

ساخت ۷۸ هزار و ۵۳۱ واحد به بنیاد مسکن واگذار شد که تاکنون با توجه به واریز وجه اولیه متقاضیان و اختصاص زمین به این واحدها ساخت حدود ۳۰ هزار واحد قطعی شده است.

اعتبارات در نظر گرفته شده برای طرح اقدام ملی مسکن ۱۰.۵ هزار میلیارد تومان است که حدود ۳ هزار میلیارد تومان آن از محل تسهیلات بانکی و ۷.۵ هزار میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان تأمین خواهد شد.

ساخت ۶ هزار و ۲۵۴ واحد مسکن ملی تا پایان سال ۹۹ آغاز شده بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول