کد خبر:272759
پ
فولاد
مدیر عملیات عرضه بورس کالا:

تکمیل اطلاعات عرضه زنجیره فولاد در بورس کالا/ چه محصولاتی در سامانه بورس، عرضه خواهد شد؟

مدیر عملیات عرضه بورس کالا از تکمیل اطلاعات عرضه زنجیره فولاد در بورس کالا خبر داد.

مدیر عملیات عرضه بورس کالا از تکمیل اطلاعات عرضه زنجیره فولاد در بورس کالا خبر داد.

 

*** مقابله با رانت و شفافیت بیشتر عرضه محصولات فولادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احمد رحیمی از برنامه‌ریزی این بورس برای مقابله با رانت و شفافیت بیشتر عرضه محصولات فولادی خبر داد و اظهار داشت:

برای اینکه این شفافیت ایجاد شود اطلاعات از ابتدا تا انتهای عرضه محصولات فولادی به صورت شفاف در اختیار متقاضیان قرار گرفته و همه به صورت یکسان می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

طبق هماهنگی با دفتر ریاست جمهوری و مجلس از سال ۹۹ ارائه اطلاعات عرضه‌های زنجیره‌های فولاد از سنگ آهن تا تیرآهن، میلگرد، نبشی و ناودانی، انجام شده و در محصولات پایین دستی نیز این اقدامات در حال انجام است که تا پایان امسال به به زنجیره عرضه محصولات فولادی بورس کالا اضافه خواهد شد.

 

*** عرضه محصولات در سامانه بورس، مختص چه محصولاتی است؟

 

وی پیرامون اینکه آیا همه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات فولادی ملزم به عرضه محصولات در سامانه بورس هستند، گفت:

این الزام در حال حاضر روی یکسری از محصولات مانند شمش، میلگرد، تیرآهن و ورق وجود دارد ولی در حال حاضر روی زنجیره‌های قبل و بعد از تولید این محصولات این الزام وجود ندارد اما با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش داریم کلیه زنجیره‌های تولید و عرضه به طور شفاف در بورس کالا ارائه شود تا هم در همه نقاط کشور و هم با تنوع بیشتر، پاسخگوی نیاز مشتریان و متقاضیان این محصولات باشیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

صادرکنندگان، می‌توانند به ازای تعهدات ارزی سال ۹۷، واردات انجام دهند

واکنش معاون فنی گمرک به عدم ترخیص تجهیزات یک فدراسیون ورزشی

توزیع ۳۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در ۳ سال گذشته

 

 

 

*** اقدامات انجام شده برای شفافیت و مقابله با رانت 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عملیات عرضه بورس کالا در پایان با اشاره به اقدامات انجام شده برای شفافیت و مقابله با رانت در عرضه محصولات فولادی، اظهار داشت:

از ابتدای تأسیس بورس کالا بستری ایجاد شده تا محصولات در معرض دید عموم قرار گیرد و همه متقاضیان خرد و کلان در هر نقطه از کشور می‌توانند از طریق سایت بورس کالا به این اطلاعات دست یابند و اقدام به خرید نمایند و این دسترسی به صورت یکسان و برابر در اختیار همگان است.

این شفافیت ارائه اطلاعات محصول و خریداران و فروشندگان کار را برای نهادهای نظارتی آسان کرده و تمامی زنجیره تولید و عرضه محصولات فولادی در دسترس و قابل استناد می‌باشد.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول