کد خبر:272647
پ
بانک مرکزی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جلسه گروه ۲۴ به ریاست ایران برگزار شد

‌جلسه گروه ۲۴ به ریاست رئیس بانک مرکزی با حضور رؤسای صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و رؤسای بانک‌های مرکزی عضو به صورت مجازی برگزار شد.

‌جلسه گروه ۲۴ به ریاست رئیس بانک مرکزی با حضور رؤسای صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و رؤسای بانک‌های مرکزی عضو به صورت مجازی برگزار شد.

 

*** جلسه گروه ۲۴ 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلسه رؤسای بانک‌های مرکزی و وزرای اقتصادی گروه ۲۴ در راستای سلسله جلسات جانبی اجلاس بهاره صندوق بین‌المللی پول، به ریاست رئیس کل بانک مرکزی کشورمان به صورت مجازی برگزار شد.

بررسی شرایط اقتصاد جهانی، کمک به روند بهبود اقتصادی کشورهای در حال توسعه پس از پاندمی کرونا و ارتقای همکاری بین اعضا از موضوعات اصلی این نشست بود.

بر این اساس، چگونگی حمایت سازمان‌های بین‌المللی مانند صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و بانک‌های توسعه‌ای چندجانبه از اقتصاد کشورهای در حال توسعه، افزایش حجم تسهیلات‌دهی سازمان‌های بین‌المللی به کشورهای در حال توسعه و در نظر گرفتن نرخ‌های بهره پایین برای این تسهیلات و تنفس به وام‌های قبلی از جمله مهمترین محورهای مطرح شده در جلسه بود.

همچنین ضرورت ارتقای همکاری بین‌المللی به منظور بهبود اقتصادی بهتر و مناسب همه کشورها در شرایط پس از پاندمی کرونا و تقویت روند همگرایی جهانی در زمینه سطح درآمد سرانه بین کشورها در مقطع حساس کنونی در این نشست بررسی شد.

 

اخبار مهم صنایع:

وزرای صن‍عت و جهاد کشاورزی به کمیسیون اقتصادی فراخوانده شدند

راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات بورس در سال ۱۴۰۰

استعلام برخط سوابق کیفری فراهم نشد

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول