کد خبر:272280
پ
کشاورزی
مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی:

رشد ۲۲۰ درصدی بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در بخش کشاورزی

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی از رشد ۲۲۰ درصدی بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در بخش کشاورزی خبر داد.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی از رشد ۲۲۰ درصدی بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در بخش کشاورزی خبر داد.

 

*** رشد ۲۲۲ درصدی اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن قاسمی اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه (پیوست شماره یک) در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ را ۴۳۷۵، ۱ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت:

 این رقم در مقایسه با بودجه سال گذشته ۷۸.۳ درصد رشد داشته است.

اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی بخش کشاورزی و دستگاه‌های تابعه، ردیف‌های متفرقه و درآمدهای اختصاصی آن در قانون بودجه ۱۴۰۰ نسبت به اعتبارات مشابه در بودجه سال گذشته معادل ۲۲۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی در ادامه، افزود:

اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه (پیوست شماره یک) در قالب پنج فصل، ۲۹ برنامه و ۹۶ طرح است.

 

*** درآمدهای اختصاصی وزارت جهاد کشاورزی

 

قاسمی درباره ردیف‌های متفرقه و درآمدهای اختصاصی وزارت جهاد کشاورزی نیز گفت:

اعتبارات ردیف‌های متفرقه (جدول ۷ و ۹) ۱۸۳۲۹.۲ میلیارد تومان و درآمدهای اختصاصی ۱۹۴.۱ میلیارد تومان تصویب شده که در مقایسه با اعتبارات مشابه در قانون بودجه سال ۹۹ افزایش قابل توجهی نشان می‌دهد.

 

*** دلایل افزایش اعتبارات ردیف متفرقه

 

وی دلایل افزایش اعتبارات ردیف متفرقه در قانون بودجه ۱۴۰۰ را افزایش اعتبارات تولید و اشتغال (بند الف تبصره ۱۸) از محل مصارف هدفمندی یارانه‌ها، اجرا و تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل فروش بنگاه‌ها، سهام، سهم الشرکه، اموال دارایی‌ها و حقوق مالی مربوط به دولت و شرکت‌ها و مؤسسات دولتی و افزایش اعتبارات برخی از طرح‌های پیوست شماره یک و ردیف‌های متفرقه عنوان کرد.

 

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی در ادامه، یادآور شد:

اعتبارات تملکی دارایی‌های سرمایه‌ای وزارت جهاد کشاورزی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ ارسالی دولت به مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۱ هزار و ۳۵۹ میلیارد تومان بوده و بقیه رشد اعتبارات تملکی به میزان ۱۵۳.۲ درصد در مجلس شورای اسلامی اعمال شده است.

در قانون بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آبیاری تحت فشار و نوین، اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری، مقابله با اثرات مخرب ریزگردها و تأثیر آن بر شبکه‌های برق و طرح‌های آبرسانی روستایی و عشایری و توسعه شبکه‌های آن حذف شده، اما برای این طرح‌ها از محل اعتبارات متفرقه (۵۵۰۰۰۰) اعتبارات مجزا به مبلغ ۳,۹۹۱ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

 

*** رشد ۱۷.۲درصدی اعتبار برای طرح‌های آبیاری

 

قاسمی، اعتبار پیش‌بینی شده از محل ردیف‌های متفرقه (۸۶-۵۵۰۰۰۰) در قانون بودجه ۱۴۰۰ برای طرح‌های آبیاری تحت فشار و نوین را مبلغ ۱۷۵۷.۵ میلیارد تومان عنوان کرد.

این رقم نسبت به اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سال ۹۹ از محل صندوق توسعه ملی ۱۷.۲ درصدی داشته است.

اعتبارات این طرح در پیوست شماره یک در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برابر با ۷۷۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با اعتبار ۵۷۶ میلیارد تومانی آن در سال ۹۹ افزایش ۳۳.۷ درصدی نشان می‌دهد.

 

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی در ادامه، اذعان داشت:

در مجموع اعتبارات طرح آبیاری تحت فشار و نوین در سال ۱۴۰۰ معادل ۲۵۲۷.۵ میلیارد تومان است که نسبت به سال رقم ۲,۰۷۶ میلیارد تومان در سال ۹۹ رشد ۲۱.۷ درصدی داشته است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

وزرای صن‍عت و جهاد کشاورزی به کمیسیون اقتصادی فراخوانده شدند

راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات بورس در سال ۱۴۰۰

استعلام برخط سوابق کیفری فراهم نشد

 

 

*** افزایش ۳۰.۹ درصدی اعتبارات طرح‌های آبخیزداری

 

وی با اشاره به افزایش ۳۰.۹ درصدی اعتبارات طرح‌های آبخیزداری، اظهار داشت:

اعتبارات طرح‌های برنامه آبخیزداری و حفاظت از خاک در پیوست شماره یک قانون بودجه ۱۴۰۰ برابر با ۴۴۳.۵ میلیارد تومان است که در مقایسه با اعتبار سال ۹۹ به میزان ۱۸۱.۵ میلیارد تومان افزایش ۱۳۹.۴ درصدی نشان می‌دهد.

در مجموع اعتبارات طرح‌های آبخیزداری، آبخوان داری و حفاظت از خاک در قانون بودجه سال جاری ۲,۲۰۱ میلیارد تومان تصویب شده که نسبت به اعتبارات ۱۶۸۱.۵ میلیارد تومانی سال ۹۹ رشد ۳۰.۹ درصدی داشته است.

 

*** اعتبارات ریزگردها

 

قاسمی به اعتبارات ریزگردها نیز اشاره کرد و گفت:

برای مقابل با ریزگردها و تأثیر آن بر شبکه‌های برق در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳۵۱.۵ میلیارد تومان از محل ردیف‌های متفرقه (۸۹-۵۵۰۰۰۰) پیش بینی شده که سهم وزارت جهاد کشاورزی از این رقم توسط ستاد مقابله با گرد و غبار تعیین می‌شود.

با احتساب سهم ۴۵ درصدی سال ۹۹ از طرح مذکور برای وزارت جهاد کشاورزی از محل صندوق توسعه ملی به مبلغ ۱۳۵.۹ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ اعتبار این طرح ۱۵۸.۱۷۵ میلیارد تومان برآورد می‌شود که رشد ۱۶.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

 

***  طرح‌های آبرسانی روستایی و عشایری و توسعه شبکه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی در پابان درباره طرح‌های آبرسانی روستایی و عشایری و توسعه شبکه‌های آن، اظهار کرد:

در قانون بودجه ۱۴۰۰ اعتبار این طرح‌ها از محل ردیف‌های متفرقه (۹۱-۵۵۰۰۰۰) مبلغ ۳۱۷.۸ میلیارد تومان پیش بینی شده و سهم سازمان امور عشایر ایران از این رقم توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تعیین می‌شود.

با احتساب سهم ۱۲ درصدی سال ۹۹ از طرح مذکور برای وزارت جهاد کشاورزی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان، برای سال ۱۴۰۰ اعتبار طرح مذکور ۳۱۷.۸۸ میلیارد تومان برآورد شده که از رشد ۷۶.۶ درصدی برخوردار است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول