کد خبر:272474
پ
هادی خانی
معاون سازمان امور مالیاتی کشور:

امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع‌الخروجی از طریق درگاه ملی

معاون سازمان امور مالیاتی کشور ازامکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع‌الخروجی از طریق درگاه ملی خبر داد.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور ازامکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع‌الخروجی از طریق درگاه ملی خبر داد.

 

*** الکترونیکی شدن خدمات مالیاتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هادی خانی با اشاره به این که با الکترونیکی شدن تمامی خدمات م‍الیاتی، ارتباط مودیان با ادارات مالی‍اتی به کمترین میزان کاهش می‌یابد و به تبع این امر، فساد اداری و هزینه‌های وصول مالیا‌ت نیز به شدت تقلیل می‌یابد، اظهار داشت:

نظام مالیاتی کشور در آستانه تبدیل شدن به یک نظام مال‍یاتی مدرن است که مال‍یات هوشمند (I. TAX) اصلی‎‌ترین مشخصه آن به شمار می‌رود.

 

معاون فناوری‌های ما‌لیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه افزود:

بسترسازی تسهیل، تسریع و توسعه خدمات الکترونیک به ذینفعان سازمان، ارائه اطلاعات مورد نیاز مؤدیان مالی‍اتی و عموم مردم از سوابق پرونده‌های مال‍یاتی، یکپارچه سازی اطلاعات مؤدیان در یک درگاه واحد، کاهش مراجعات حضوری مردم به سازمان، افزایش رضایت مندی مودیان و کاهش مصرف کاغذ، از مهمترین اهداف اجرای این پروژه ملی به شمار می‌رود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

جزئیات ساعت کاری جدید بانک‌ها در شهرهای رنگی کرونا

 

 

*** درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی

 

وی با بیان این که درگاه ملی خدمات الکترونیک مال‍یاتی به نشانی My.tax.gov.ir و با شعار هر ایرانی یک مودی، همینک آماده خدمات‎‌رسانی به مودیان مال‍یاتی می‌باشد، گفت:

از طریق این پنجره واحد الکترونیک، حدود ۲۵ خدمت مالیاتی به عموم شهروندان و مودیان به طور متمرکز و به صورت الکترونیک ارایه می‌شود که از جمله این خدمات می‌توان به مشاهده پرونده‌های ما‌لیاتی در بخش م‍الیات مستقیم و ما‌لیات بر ارزش افزوده، کارتابل ابلاغ الکترونیک، ارایه اظهارنامه‎‌های مالیاتی، رفع تعهدات ارزی و … اشاره کرد.

 

خانی در ادامه افزود:

همچنین سایر اقداماتی که شهروندان برای انجام آن نیازمند مراجعه حضوری به ادارات مالی‍اتی یا سایر مراجع بودند از جمله پرداخت قبوض مال‍یاتی، دریافت گواهی نقل و انتقال موضوع ماده ۱۸۷ قانون مال‍یات‎‌های مستقیم، استعلام ممنوع‌الخروجی، استعلام بدهی مالی‍اتی، استعلام ما‌لیات خریداران سکه و … نیز از طریق این درگاه ملی قابل ارایه به مردم است.

 

*** به روزرسانی و خدمات آینده پنجره واحد الکترونیک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون سازمان امور مالیاتی کشور در پایان با بیان این که این پنجره واحد روز به روز تکامل یافته و خدمات مطلوبتری را به صورت الکترونیک به مودیان ارائه خواهد کرد، اظهار کرد:

از جمله خدمات در دست طراحی می‌توان به مشاهده فرآیند‌های رسیدگی و قطعیت، درخواست بخشودگی جرائم، درخواست تقسیط بدهی مالی‍اتی، درخواست ثبت و پیگیری اعتراض، ارسال اظهارنامه‌های مشاغل و مستغلات استیجاری و ارث، اعلام عدم فعالیت، تعطیلی، شروع به کار و یا تغییر کاربری، درخواست استرداد، درخواست رفع محدودیت تبصره ۴ ماده ۱۸۶ ق. م. م، درخواست ارسال اظهارنامه به بورس، درخواست تمکین برگه‌های مالیاتی و مشاهده مالی‍ات تکلیفی پزشکان اشاره کرد که در آینده، این خدمات به شکل موثری به مودیان محترم ارایه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول