کد خبر:272366
پ
تابش
رئیس سازمان حمایت:

حدود ۲۴۰ هزار شکایت مردمی از کالا و خدمات در سال ۹۹ دریافت شد

رئیس سازمان حمایت از دریافت حدود ۲۴۰ هزار شکایت مردمی از کالا و خدمات در سال ۹۹ خبر داد.

رئیس سازمان حمایت از دریافت حدود ۲۴۰ هزار شکایت مردمی از کالا و خدمات در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** گزارش‌ها و شکایات مردمی درباره کالاها و خدمات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس تابش با بیان این که ۲۴۰ هزار و ۴۲ فقره گزارش و شکایت مردمی درباره کالاها و خدمات از طریق ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در سال ۹۹ دریافت شد، اظهار داشت:

از مجموع شکایت‌های دریافت شده ۲۳۶ هزار و ۸۷۰ فقره معادل ۹۸ درصد قابل پیگیری و سه‌هزار و ۱۷۲ فقره معادل ۲ درصد غیر قابل پیگیری بوده است.

از مجموع شکایت‌های رسیدگی شده ۸۳ هزار و ۸۰۴ فقره معادل ۳۵ درصد منجر به تنظیم برگ گزارش بازرسی شد که ۱۲۷ هزار و ۷۷۴ فقره معادل ۵۳ تخلف احراز نشد و ۲۸ هزار و ۴۶۴ فقره معادل ۱۲ درصد به علت انجام کار کارشناسی در حال پیگیری است.

 

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام اینکه از این تعداد شکایت، ۲۱۰ هزار و ۲۲۱ فقره معادل ۸۷ درصد مربوط به کالاها بوده است، گفت:

۲۹ هزار و ۸۲۱ فقره مربوط به خدمات بوده که معادل ۱۳ درصد شکایت‌ها است.

بیشترین شکایت دریافت شده در بخش کالا مربوط به انواع نان، میوه و سبزی و در بخش خدمات مربوط به نرخ تعمیر خودروهای سبک و رستوران‌های غذاخوری بوده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

جزئیات ساعت کاری جدید بانک‌ها در شهرهای رنگی کرونا

 

 

*** دریافت ۶۵ درصد از شکایات به صورت تلفنی

 

تابش با اعلام اینکه بیشترین شکایات بر اساس نوع تخلف مربوط به گران‌فروشی و تقلب است، تصریح کرد:

در ارتباط با چگونگی دریافت شکایات ،در مجموع ۱۵۵ هزار و ۶۹۶ فقره معادل ۶۵ درصد به صورت تلفنی، ۳۶ هزار و ۳۷۰ فقره معادل ۱۵ درصد به صورت حضوری و ۴۷ هزار و ۹۷۶ فقره معادل ۲۰ درصد به صورت کتبی بوده است.

 

وی در ادامه افزود:

مجموع شکایات دریافتی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ (۲۵۷ هزار و ۵۴۸ فقره) کاهش هفت درصدی داشته است و استان‌های تهران، خراسان رضوی، البرز و آذربایجان شرقی با افزایش تعداد شکایات و استان های کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، خوزستان و خراسان شمالی با کاهش شکایات مواجه بودند.

 

*** سهم ۸۸ درصدی شکایت‌های بررسی شده از کل شکایات قابل پیگیری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان حمایت در پایان با بیان این که سهم شکایت‌های بررسی شده متخلف و غیرمتخلف از کل شکایات قابل پیگیری در سال ۹۹ به میزان ۸۸ درصد بوده که نسبت به سال ۹۸ یک درصد کاهش داشته است، اظهار داشت:

بر اساس تدابیر اتخاذ شده از مجموع شکایات رسیدگی شده که منجر به تخلف شده‌اند هفت هزار و ۲۱۷ فقره منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و از تشکیل و ارجاع پرونده به تعزیرات و دیگر محاکم اجتناب شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول