کد خبر:272342
پ
مسکن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

پیشنهاد افزایش کمک هزینه مسکن کارگران به دولت ارسال شد

وزارت کار به پیشنهاد شورای عالی کار، درخواست افزایش کمک هزینه مسکن کارگران از مبلغ ماهانه ۳۰۰ هزارتومان به ۴۵۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ را به هیات دولت ارائه کرده است.

وزارت کار به پیشنهاد شورای عالی کار، درخواست افزایش کمک هزینه مسکن کارگران از مبلغ ماهانه ۳۰۰ هزارتومان به ۴۵۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ را به هیات دولت ارائه کرده است.

 

*** افزایش کمک هزینه مسکن کارگران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکی از بندهای مورد بحث در افزایش مزد سالیانه کارگران، حق مسکن است که رقم آن در شورای عالی کار توسط نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت پس از تعیین به هیئت وزیران پیشنهاد داده می‌شود و باید در جلسه هیات دولت به تصویب برسد.

۲۳ اسفندماه گذشته و در آخرین مصوبه شورای عالی کار که دستمزد ۱۴۰۰ کارگران تعیین شد، پیشنهاد افزایش هزینه مسکن تا سقف ۴۵۰ هزار تومان برای تایید و تصویب نهایی به هیات وزیران ارائه شد.

پرونده دستمزد سال ۱۴۰۰ کارگران سرانجام ۲۳ اسفندماه با رشد ۳۹ درصدی بسته و طبق آن حداقل مزد ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۳ تومان و مجموع دریافتی خانواده ۳.۳ نفری چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

جزئیات ساعت کاری جدید بانک‌ها در شهرهای رنگی کرونا

 

 

*** حداقل دستمزد چقدر است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حداقل دستمزد با مبنای ۳۰ روز، ماهانه ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۲ تومان (روزانه ۸۸ هزار و ۵۱۶ تومان)، بن کارگری ۶۰۰ هزار تومان، حق مسکن ۴۵۰ هزار تومان، حق اولاد برای هر فرزند ۲۶۵ هزار و ۵۴۹ تومان و پایه سنوات به شرط داشتن یک سال سابقه کار ماهانه ۱۴۰ هزار تومان تعیین شد.

سایر سطوح درآمدی ۱۴۰۰ نسبت به ۹۹ نیز ۲۶ درصد رشد داشت.

بنا براین گزارش ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ هزار تومان ثابت اضافه پرداختی ماهانه، پایه سنوات ۱۴۰ هزار تومان، بن کارگری ۶۰۰ هزار تومان، حق مسکن ۴۵۰ هزار تومان و حق اولاد برای هر فرزند ۲۶۵ هزار و ۵۴۹ هزار تومان اعلام شد.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول