کد خبر:272248
پ
خودرو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار بیش از ۸۰ درصد شد

فروشندگان خودرو تأکید دارند که در حال حاضر اختلاف قیمت خودروهای داخلی از کارخانه تا بازار به بیش از ۸۰ درصد رسیده است.

فروشندگان خودرو تأکید دارند که در حال حاضر اختلاف قیمت خودروهای داخلی از کارخانه تا بازار به بیش از ۸۰ درصد رسیده است.

 

*** تفاوت قیمت خودرو از کارخانه تا بازار 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بازار خرید و فروش خودرو در نخستین روزهای فعالیت خود در سال ۱۴۰۰ با روند افزایشی قیمت‌ها در تعدادی از خودروها روبرو شده است، البته اظهارات چندی پیش رئیس شورای رقابت مبنی بر قطعیت افزایش قیمت خودرو در سه ماهه نخست سال در این افزایش قیمت‌ها بی تاثیر نبوده است.

اما در مجموع فعالان بازار خودرو معتقدند با ثبات قیمت ارز قیمت انواع خودرو در بازار شاهد افزایش قیمت بالایی نخواهد بود چرا که قیمت‌ها متاثر از نرخ ارز بوده و در حال حاضر هم ما با ثبات نرخ ارز روبرو هستیم.

البته فروشندگان خودرو تأکید می‌کنند در حال حاضر اختلاف قیمت بسیاری از خودروهای داخلی از کارخانه تا بازار به بیش از ۸۰ درصد رسیده و بازار در شرایط فعلی اصلا کشش افزایش بیشتر قیمت‌ها را ندارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد سمند ال ایکس در کارخانه ۱۱۷ میلیون تومان اما در بازار ۱۸۹ میلیون تومان، پژو پارس معمولی در کارخانه ۱۲۲ میلیون تومان اما در بازار ۲۲۰ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

همچنین پژو ۲۰۶ تیپ دو در کارخانه ۱۱۰ میلیون تومان اما در بازار ۲۰۰ میلیون تومان است.

تیبا ۲ نیز در کارخانه ۹۵ میلیون تومان اما در بازار ۱۳۱ میلیون تومان، ساینا در کارخانه ۹۲ میلیون تومان اما در بازار ۱۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در حال حاضر مشاهدات بازار خودرو حکایت از آن دارد که قیمت انواع خودروهای داخلی از کارخانه تا بازار همچنان با اختلاف قیمت بسیار بالایی روبرو است و اگر احتمالاً قیمت خودرو در سه ماهه نخست سال جاری با افزایش هم روبرو شود به هیچ عنوان پاسخگوی اختلاف بین کارخانه و بازار نخواهد بود.

علاوه براین به اعتقاد فعالان بازار قیمت‌ها متاثر از عرضه خودرو است اگر کارخانجات عرضه را افزایش دهند به طور حتم شکاف قیمتی میان کارخانه و بازار از بین خواهد رفت.

 

 

اخبار مهم صنایع:

وزرای صن‍عت و جهاد کشاورزی به کمیسیون اقتصادی فراخوانده شدند

راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات بورس در سال ۱۴۰۰

استعلام برخط سوابق کیفری فراهم نشد

 

 

*** قیمت‌های انواع خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وضع بازار خرید و فروش خودرو نشان می‌دهد پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۲۴ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۱۰۷ میلیون تومان، تیبا صندوق دار ۱۲۵ میلیون تومان، تیبا ۲ با قیمت ۱۳۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۱۹۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۲۵۰ میلیون تومان، کوئیک اتوماتیک ۲۰۵ میلیون تومان و سمند ال ایکس ۱۸۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

تسنیم

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول