کد خبر:272268
پ
حسین عباس نژاد
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر:

انجام ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار سفر دریایی در نوروز ۱۴۰۰

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر از انجام ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار سفر دریایی در نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر از انجام ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار سفر دریایی در نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** جزئیات سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین عباس‌نژاد با تشریح جزئیات سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۰، اظهار کرد:

در مجموع ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار سفر دریایی و گردشگری دریایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا انجام شد.

طرح تسهیل گردشگری دریایی در سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد و تنها ۸۰ هزار سفر دریایی انجام شد، اما در نوروز ۱۴۰۰ انجام سفرهای دریایی و گردشگری دریایی با رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.

 

وی در ادامه افزود:

در استان خوزستان انجام سفر دریایی و گردشگری دریایی در نوروز ۱۴۰۰ ممنوع بود و در استان بوشهر نیز صرفا شاهد انجام سفر دریایی بودیم و گردشگری دریایی ممنوع شد.

 

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به این که طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی از ۲۵ اسفندماه هر سال تا نیمه فرودین ماه سال بعد مدنظر قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد:

سفر دریایی از یک نقطه آغاز و به نقطه دیگری ختم می‌شود اما گردشگری دریایی نقطه آغاز و پایان یکی است و شناور به مکان اولیه خود باز می‌گردد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

وزرای صن‍عت و جهاد کشاورزی به کمیسیون اقتصادی فراخوانده شدند

راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات بورس در سال ۱۴۰۰

استعلام برخط سوابق کیفری فراهم نشد

 

 

*** محدودیت در انجام سفر دریایی و گردشگری دریایی

 

عباس‌نژاد با تاکید بر اینکه جلسات هماهنگی طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۰ از ابتدای اسفندماه کلید خورد و از ستاد ملی مقابله با کرونا نیز استعلام مربوطه گرفته شد، عنوان کرد:

به جز بنادر استان خوزستان که با محدودیت در انجام سفر دریایی و گردشگری دریایی و استان بوشهر که با محدودیت در انجام گردشگری دریایی مواجه بودیم در سایر بنادر کشور سفرهای دریایی و گردشگری دریایی انجام شد.

 

وی در ادامه افزود:

در نوروز ۱۴۰۰، حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر و گردشگر دریایی داشتیم، ۸۱ هزار شناور تردد دریایی داشتند و ۱۳۳ هزار خودرو نیز توسط مسافران تا محل انجام سفر دریایی حمل شده بود.

 

عباس‌نژاد با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در رابطه با طرح تسهیل سفرهای دریایی، تصریح کرد:

الزام استفاده از ماسک به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا مدنظر قرار گرفت و در پایانه های مسافری نیز تب سنجی از مسافران و گردشگران دریایی انجام شد، علاوه بر این در شناورهای تفریحی ظرفیت مجاز پذیرش مسافران کاهش داشت و در شناورهای مسافری ظرفیت به حداقل نصف کاهش یافت.

 

*** ارتباط سیستم فروش بلیط مسافران با بانک اطلاعات تست کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر در پایان با اشاره به انجام تست فوری کرونا در هرمزگان قبل از سفر، اظهار داشت:

همچنین ارتباط سیستم فروش بلیط مسافران با بانک اطلاعات تست کرونا از دیگر اقدامات صورت گرفته بود و تنها به مسافرانی که تست منفی داشتند در بخش مسافری دریایی اجازه سوار شدن به شناور داده می‌شد.

بنادر استان‌های هرمزگان، مازندران، گیلان، گلستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان به ترتیب بیشترین میزان انجام سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۰ را به خود اختصاص دادند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول