کد خبر:272167
پ
بانک مرکزی
بانک مرکزی اعلام کرد

دستور کار جلسه گروه ۲۴ چیست؟

بانک مرکزی، دستور کار جلسه گروه ۲۴ در ۱۶ فروردین‌ را اعلام کرد.

بانک مرکزی، دستور کار جلسه گروه ۲۴ در ۱۶ فروردین‌ را اعلام کرد.

 

*** محوریت‌های جلسه گروه ۲۴ به ریاست رئیس کل بانک مرکزی ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس اعلام بانک مرکزی جلسه رؤسای بانک‌های مرکزی و وزرای اقتصادی (گروه ۲۴) در راستای سلسله جلسات جانبی اجلاس بهاره صندوق بین‌المللی پول، به ریاست عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی و با حضور رؤسای صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

بررسی شرایط اقتصاد جهانی، کمک به روند بهبود اقتصادی کشورهای در حال توسعه پس از پاندمی کرونا و ارتقای همکاری بین اعضا از موضوعات اصلی این نشست است.

بر این اساس، چگونگی حمایت سازمان‌های بین‌المللی مانند صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و بانک‌های توسعه‌ای چندجانبه از اقتصاد کشورهای در حال توسعه، افزایش حجم تسهیلات‌دهی سازمان‌های بین‌المللی به کشورهای در حال توسعه و در نظر گرفتن نرخ‌های بهره پایین برای این تسهیلات و تنفس به وام‌های قبلی از جمله مهمترین محورهای مطرح شده به منظور درج در بیانیه پایانی این نشست به شمار می‌رود.

ضرورت ارتقای همکاری بین‌المللی به منظور بهبود اقتصادی بهتر و مناسب همه کشورها در شرایط پس از پاندمی کرونا و تقویت روند همگرایی جهانی در زمینه سطح درآمد سرانه بین کشورها در مقطع حساس کنونی در این نشست بررسی می‌شود.

همچنین تداوم حمایت اجتماعی به ویژه برای جمعیت‌های آسیب پذیر، تقویت سیستم‌های بهداشت، سرعت بخشیدن به دیجیتالی شدن، انعطاف‌پذیری و حفظ تاب آوری مالی به منظور حمایت از فعالیت‌های اقتصادی برای محافظت از مشاغل و درآمد از محورهای مورد تاکید این جلسه است.

در این نشست پیشنهادهایی مبتنی بر متناسب سازی مجموعه ابزارهای صندوق بین‌المللی پول با نیازهای کشورهای با درآمد کم و متوسط در طول بهبود اقتصادی آنها، در راستای حمایت از کشورهای در حال توسعه به منظور مدیریت آسیب‌پذیری بدهی‌ها و جلوگیری از بحران بدهی که موجب تأخیر پیشرفت آن‌ها می‌شود ارائه می‌شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

وزرای صن‍عت و جهاد کشاورزی به کمیسیون اقتصادی فراخوانده شدند

راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات بورس در سال ۱۴۰۰

استعلام برخط سوابق کیفری فراهم نشد

 

 

*** هدف از شکل‌گیری گروه ۲۴

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، گروه ۲۴ به منظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشورهای درحال توسعه در قلمروهای پولی و توسعه مالی در سال ۱۹۷۱ ایجاد شد.

هدف اصلی این گروه تضمین منافع کشورهای عضو از طریق هماهنگی سیاست‌های اقتصادی و پولی در مجامع بین‌المللی است.

یکی از مهمترین فعالیت‌های گروه ۲۴ توسعه مشارکت کشورهای درحال توسعه در تصمیم‌گیری‌های صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول