کد خبر:271997
پ
کامبیز-عباسی
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

پیش‌بینی پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان وام برای مکانیزاسیون کشاورزی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از پیش‌بینی ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای خط اعتباری شماره ۹ مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از پیش‌بینی ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای خط اعتباری شماره ۹ مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد.
 

*** پیشبرد اهداف توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

 
به گزارش خبرگزاری صنایع، کامبیز عباسی با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، اظهار کرد:
مکانیزاسیون به عنوان یکی از مؤلفه‌های پشتیبان در تولید محصولات کشاورزی در اولویت وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.
با برنامه‌ریزی مناسب در صنعت ماشین‌های کشاورزی و تأمین مناسب این ماشین‌آلات بتوانیم اهداف توسعه مکانیزاسیون را به نحو مطلوبی پیش ببریم.
 
وی با بیان اینکه حدود ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب خط اعتباری شماره ۹ مکانیزاسیون کشور در نظر گرفته شده و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد، عنوان کرد:
برنامه‌ریزی ما برای تأمین حدود ۳۰ هزار دستگاه تراکتور کشاورزی و حدود ۵۰ هزار دستگاه ادوات و تجهیزات مختلف کشاورزی در زیر بخش‌های زراعت، باغبانی، دام و طیور و آبزی‌پروری و نزدیک به ۸۰۰ دستگاه کمباین برداشت غلات در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.
 
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در ادامه، تصریح کرد:
امیدواریم با مدیریت مناسبی که در سال ۹۹ و سال ۱۴۰ برای جابه‌جایی کمباین‌های برداشت غلات انجام شد و همچنین حمایت‌های وزیر جهاد کشاورزی، بتوانیم ضایعات برداشت غلات را به محدوده ۳ درصد برسانیم و برنامه‌ریزی ما برای سال ۱۴۰۰ منسجم‌تر و با شدت بیشتری در راستای تولید و پشتیبانی از آن پیش برود.
 
 

*** تزریق کافی ماشین به بخش و ارتقا وضعیت درجه

 
 
وی با بیان اینکه هدف نهایی ما سال جاری تزریق کافی ماشین به بخش و ارتقا وضعیت درجه و ضریب مکانیزاسیون در فرایند تولید محصولات کشاورزی است، افزود:
سال ۱۴۰۰ ضریب مکانیزاسیون کشاورزی را به محدوده ۲.۳ اسب بخار برسانیم.
با توجه به نوسان قیمت ماشین‌های کشاورزی و ثبات نسبی در اواخر سال ۹۹ در قیمت ارز و مواد اولیه تولید ماشین‌های کشاورزی، امیدواریم سال ۱۴۰۰ قیمت ماشین‌ها از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار باشد.
 
 

***  اهمیت مکانیزاسیون در تولید محصولات کشاورزی

 
به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در پایان با اشاره به اهمیت مکانیزاسیون در تولید محصولات کشاورزی و بهره‌وری از اراضی، اظهار کرد:
مکانیزاسیون بذر، کود، سموم و آب و خاک را مدیریت می‌کند و امیدواریم در سال جدید شاخص‌های این مؤلفه اثرگذار در تولید را افزایش دهیم.
 
 
 
 
انتهای پیام///
منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول