کد خبر:271849
پ
برق
آخرین آمار توانیر نشان می‌دهد

تولید ۳۴۳ میلیارد کیلووات ساعت برق در سال ۹۹

آخرین آمار توانیر نشان می‌دهد، انرژی برق تولید شده توسط نیروگاه‌های کشور در سال ۹۹ با رشد ۵.۱ درصدی نسبت به سال ۹۸، به ۳۴۳ میلیارد کیلووات سـاعت رسـید.

آخرین آمار توانیر نشان می‌دهد، انرژی برق تولید شده توسط نیروگاه‌های کشور در سال ۹۹ با رشد ۵.۱ درصدی نسبت به سال ۹۸، به ۳۴۳ میلیارد کیلووات سـاعت رسـید.

 

*** تولید۳۴۳ میلیارد کیلووات ساعت برق در سال ۹۹

 

به‌ گزارش خبرگزاری صنایع، از این مقدار انرژی تولید شده، ۳۳۷ میلیارد کیلووات ساعت مربوط به تولید نیروگاه‌های وزارت نیرو و بخش خصوصی و بقیه آن مربوط به صنایع بزرگ است.

بر این اساس، توان تولیدی همزمان در پیک سال ۹۹ به ۵۸ هزار و ۷۶ مگاوات رسید، این در حالی‌است که توان تولیدی نیروگاه‌های حرارتی با افزایش ۵.۸ درصدی به ۴۸ هزار و ۹۷۸ مگاوات و توان تولیدی نیروگاه‌های برق‌آبی، اتمی و تجدیدپذیر با کاهش ۱۵.۲ درصدی به ۹ هزار و ۹۸ مگاوات رسید.
دست اندرکاران صنعت برق توانسته‌اند در سال ۹۹ تعداد ۳۳۹ روستا را از نعمت برق برخوردار کنند و بدین ترتیب جمع روستاهای برق‌دار به ۵۷ هزار و ۷۵۹ روستا رسـید که بیانگر رشد ۰.۶ درصدی نسبت به سال ۹۹ است.
صنعت برق کشور در سال ۹۹ با سختی‌های زیادی روبرو بود که خوشبختانه نه تنها توانست از این سختی‌ها به سلامت عبور کند، بلکه توانست روند مناسبی را در آمار و ارقام طی کند.

 

اخبار مهم صنایع:

ممنوعیت عرضه هرگونه مرغ قطعه‌بندی شده توسط واحدهای صنفی

موافقت اوپک پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت

مهم‌ترین موانع تولید، مربوط به سیاست‌های کلان اقتصادی است

 

 

*** ظرفیت واحدهای نصب شده نیروگاهی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آخرین آمار توانیر همچنین نشان می‌دهد، مجموع ظرفیت واحدهای نصب شده نیروگاهی کشور در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن، با رشد ۲.۲ درصدی به ۸۵ هزار و ۳۱۳ مگاوات رسید.

در سالی که گذشت در بخش نیروگاه‌ها، ۴ واحد نیروگاه گازی به ظرفیت ۶۸۵ مگاوات، ۵ واحد نیروگاه چرخه ترکیبی به ظرفیت ۷۹۴ مگاوات، واحدهای گازی تولید پراکنده به ظرفیت ۲۷۰ مگاوات، واحدهای انرژی‌های نو به ظرفیت ۵۳ مگاوات و یک واحد نیروگاه برق‌آبی به ظرفیت ۲ مگاوات به واحدهای نیروگاهی کشور افزوده شده است.
بدین‌ ترتیب افزایش ظرفیت واحدهای نیروگاهی کشور در سال ۹۹ به میزان یک هزار و ۸۰۴ مگاوات بوده است.

مجموع ظرفیـت نصـب شده نیز نسبت به سال ۹۸ دارای رشد ۲.۲ درصدی بوده و به ۸۵ هزار و ۳۱۳ مگاوات رسید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول