کد خبر:272150
پ
رئیس کل بیمه مرکزی
رئیس کل بیمه مرکزی:

امنیت بخشی به فضای تولید از ماموریت‌های جدی صنعت بیمه است

رئیس کل بیمه مرکزی، امنیت بخشی به فضای تولید در کشور را از ماموریت‌های جدی صنعت بیمه معرفی کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی، امنیت بخشی به فضای تولید در کشور را از ماموریت‌های جدی صنعت بیمه معرفی کرد.

 

*** راه‌اندازی شرکت‌های متعدد تخصصی در حوزه بیمه‌های زندگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامرضا سلیمانی در جمع مدیران عامل صنعت بیمه با ابراز رضایت از عملکرد شرکت‌ها در سال ۹۹ نسبت به ضرورت توجه بیشتر به توسعه بیمه‌های زندگی در کشور تاکید کرد و اظهار کرد:

با کاهش خسارات روزهای درخشان‌تر و وضعیت مناسب‌تری در انتظار صنعت بیمه خواهد بود و در صورت ادامه این روند سهم بیشتری از بازارهای مالی کشور به این صنعت اختصاص خواهد یافت.

راه‌اندازی شرکت‌های متعدد تخصصی در حوزه بیمه‌های زندگی از جمله ابزار مهم برای افزایش ضریب نفوذ این رشته آینده‌نگر و حمایتی یک ضرورت آشکار است.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه، تصریح کرد:

میزان سرانه حق بیمه و همچنین پوشش‌های متعدد بر آن از رشد خوبی برخوردار بوده اما با توجه به معیارها و استانداردهای جهانی هنوز ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه صنعت بیمه در کشور وجود دارد.

 

*** اهمیت تحقق شعار سال ۱۴۰۰

 

وی با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال، اظهار کرد:

امنیت بخشی به فضای تولید در کشور از ماموریت‌های جدی صنعت بیمه است که خود از مصادیق رفع موانع تولیدی نیز به شمار می‌روند.

تسهیل در امر خدمات‌رسانی و فراهم سازی فضای مطلوب برای تولیدکنندگان و همچنین توجه بیشتر به بیمه‌های اعتباری، موسسات تضمین بیمه‌ای و رشته‌های دیگر بیمه‌ای از بسترهای لازم برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ محسوب می‌شوند.

 

*** ضرورت بازسازی و احیای ظرفیت‌های بیمه‌ای در کشور

 

رئیس شورای عالی بیمه بر ضرورت بازسازی و احیای ظرفیت‌های بیمه‌ای در کشور برای مشارکت صنعت در تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت:

کاهش زمان صدور مجوزهای بیمه‌ای در حوزه طرح‌های نوین، حذف تدریجی امضای طلایی، کوتاه شدن فاصله بین وقوع حادثه و پرداخت خسارت، حمایت از بنگاه‌های تولیدی و حذف موانع بروکراسی از جمله راهبردهای نهاد ناظر و صنعت بیمه است.

 

*** فرصت طلایی برای صنعت بیمه

وی از همکاری‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به عنوان فرصت طلایی برای صنعت بیمه یاد کرد و گفت:

شناسایی و مذاکره با شرکت‌های خارجی و حضور در مناسبات بیمه‌ای به خصوص در بخش بیمه اتکایی، میزان پرتفوی و ضریب نفوذ بیمه را به شکل محسوسی افزایش خواهد داد.

 

*** راهکارهای تعامل بین‌المللی

 

رئیس کل بیمه مرکزی به موانع و راهکارهای تعامل بین‌المللی اشاره کرد و افزود:

ارتباط عمیق و سودمند با کشورهای پیشرفته دنیا در گرو تکمیل زیرساخت‌های توسعه‌ای و حرکت پرشتاب در مسیر دیجیتالی، هوشمندسازی و خدمات الکترونیکی بیمه‌ای است.

 

وی کسب رتبه نخست فن آوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی را برای سومین سال پیاپی از نشانه‌های بارز اراده صنعت بیمه در امر توسعه الکترونیکی یاد کرد و گفت:

افتخار دریافت جایزه نخست از دست رئیس جمهور برای تمامی ارکان صنعت بیمه، ارزشمند است و با تکمیل فعالیت سامانه‌های الکترونیکی صنعت بیمه و تقویت بخش‌های مرتبط با پرداخت آنلاین خسارات، ادامه این روند دور از دسترس نخواهد بود.

 

*** بازار سرمایه، فرصت سودآوری 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل بیمه مرکزی در پایان از بازار سرمایه به عنوان فرصت سودآوری و ترغیب سرمایه‌گذاران و سهامداران نام برد و اظهار داشت:

اگر نقدینگی‌های صنعت بیمه در مناسب‌ترین مسیر ممکن سرمایه‌گذاری شود استقبال سهامداران از سپردن منابع مالی خود به شرکت‌های بیمه چند برابر خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول