کد خبر:271897
پ
سازمان بازرسی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تعیین تکلیف ۲.۵ میلیون حساب بانکی/ کشف اختلاس در معاملات دولتی

بررسی بازرسی‌های کل استان‌ها، حاکی از تعیین تکلیف ۲.۵ میلیون حساب بانکی در خراسان رضوی و کشف اختلاس در معاملات دولتی از سوی یکی از مدیران ارشد جهاد کشاورزی کرمان است.

بررسی بازرسی‌های کل استان‌ها، حاکی از تعیین تکلیف ۲.۵ میلیون حساب بانکی در خراسان رضوی و کشف اختلاس در معاملات دولتی از سوی یکی از مدیران ارشد جهاد کشاورزی کرمان است.

 

*** تعیین ‌تکلیف ۲٫۵ میلیون فقره حساب بانکی فاقد شماره و شناسه ‌ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بازرسی‌های ‌کل استان‌ها در روزهای آغازین سال جدید اقدامات و نتایج بازرسی‌های خود را منعکس کرده‌اند که برخی از آنها به این شرح است:

بررسی‌های بازرسی ‌کل استان خراسان رضوی حاکی از آن بود که در مدیریت شعب بانک صادرات استان، تعداد قابل توجهی از حساب‌های بانکی فاقد شماره ملی نگهداری شده و این حساب‌ها برخلاف قانون مسدود و یا تعیین تکلیف قطعی و رفع نقص نشده‌اند.

از آنجا که اقدامات قانونی لازم در مورد حساب‌های مورد نظر، زمینه را برای سوءاستفاده از آن‌ها به ‌ویژه در امر پولشویی فراهم می‌کند، بر این اساس هیئت بازرسی در راستای اجرای اقدامات پیشگیرانه طی گزارش هشداری از مدیر شعب بانک مذکور در استان خواست با قید فوریت اقدامات لازم جهت تعیین ‌تکلیف این حساب‌ها در چارچوب مقررات انجام دهد که بر این ‌اساس بیش از ۲٫۵ میلیون فقره از حساب‌های فاقد شماره و شناسه ملی در مدیریت مذکور تعیین تکلیف شده و شناسه شهاب در مورد آن‌ها اخذ و عملاً از استفاده حساب‌های مذکور جهت جرایمی نظیر پولشویی جلوگیری شد.

 

*** اختلاس در معاملات دولتی از سوی یکی از مدیران ارشد جهاد کشاورزی کرمان

 

در راستای بررسی عملکرد سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان از سوی بازرسی ‌کل استان، هیئت بازرسی با تبانی و برگزاری مزایده صوری یک قطعه زمین به مساحت ۱۲۷۴ مترمربع با کاربری تجاری از سوی اعضای کمیسیون معاملات سازمان مذکور روبرو شد.

این زمین به مبلغ ۸۹ میلیارد ریال به مادر همسر یکی از اعضای مؤثر در مزایده واگذار شده در حالی ‌که بر اساس نظریه هیئت کارشناسان رسمی دادگستری بیش از ۱۷۸ میلیارد ریال ارزش‌گذاری شده است.

همچنین نامبرده که یکی از مدیران ارشد سازمان جهاد کشاورزی استان بوده، نسبت به برداشت وجوه سازمان از طریق انتقال به حساب همسر خود به مبلغ بیش از ۵۷۰۰ میلیون ریال از وجوه سازمان را اختلاس کرده بود و با تحقیقات صورت گرفته از فرد مزبور، مشارالیه صراحتاً به جرائم انتسابی اقرار کرد و بر همین ‌اساس متهم به اتهام اختلاس و تبانی در معاملات دولتی به دادسرا معرفی شد و قطعه زمین مورد مزایده نیز اقاله و مجدداً به سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان منتقل شد.

 

*** آزادسازی تصرفات حریم راه‌های شمیرانات به ارزش ۷۹۰ میلیارد ریال

 

پیرو بازرسی برنامه‌ای بازرسی ‌کل استان تهران از اداره ‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان حسب اقدامات و پیگیری هیئت بازرسی، ۱۱۳ مورد از تصرفات صورت گرفته در حریم راه‌های شهرستان شمیرانات به ارزش ۷۹۰ میلیارد ریال آزادسازی شد.

یکی از مصادیق تصرف اراضی ملی تجاوز به حریم راه‌ها بوده که در برخی مناطق استان نظیر شهرستان شمیرانات به دلیل ارزش اراضی، این قبیل تصرفات طی سنوات اخیر گسترش یافته و وسعت بیشتری پیدا کرده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ممنوعیت عرضه هرگونه مرغ قطعه‌بندی شده توسط واحدهای صنفی

موافقت اوپک پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت

مهم‌ترین موانع تولید، مربوط به سیاست‌های کلان اقتصادی است

 

 

*** جلوگیری از تعطیلی شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس با اقدام بازرسی کل استان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس با مراجعه به بازرسی ‌کل استان درخواست پیگیری پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به منظور رفع مشکلات جاری شرکت از بانک سپه استان فارس را ارائه کرد.

این شرکت در راستای رفع وابستگی به واردات کره حیوانی اقدام به خرید دستگاه تبدیل خامه به کره از کشور آلمان می‌کند.

با توجه به تعهدات ارزی شرکت در خصوص دستگاه یاد شده، بانک سپه استان پرداخت تسهیلات را منوط به رفع تعهدات ارزی شرکت در رابطه با خرید دستگاه کرده است.

به منظور حمایت از واحدهای تولیدی از محل رفع موانع تولید و در قالب عقود اسلامی عقد مرابحه مبلغ چهارصد میلیارد ریال در وجه صادرکنندگان فاکتور پرداخت و حجم زیادی از مشکلات آن شرکت شامل پرداخت مطالبات دامداران تأمین ‌کننده شیر خام و تهیه مواد اولیه و بسته‌بندی محصولات و پیشگیری از تنش‌های اجتماعی مربوط به تعطیلی کارخانه مرتفع شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول