کد خبر:271990
پ
بازار-بورس-کارگزاری-مفید
در پایان معاملات:

افت شاخص بورس برای پنجمین روز متوالی/ این بار ۱۳ هزار واحد کاهش

شاخص بورس در جریان معاملات ۱۵ فرودین بازار سرمایه ۱۳ هزار و ۴۱۴ واحد دیگر افت کرد.

شاخص بورس در جریان معاملات ۱۵ فرودین بازار سرمایه ۱۳ هزار و ۴۱۴ واحد دیگر افت کرد.

 

*** افت شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان داد و ستدهای ۱۵ فروردین بازار سرمایه بیش از یک میلیارد و ۳۶۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر یک هزار و ۸۰۶ میلیارد تومان در بیش از ۱۹۵ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۳ هزار و ۴۱۴ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۶۹ هزار و ۵۳۴ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری ساختمان ایران، صنایع سیمان دشتستان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند، به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۴۹۲ واحد، کل (هم‌وزن) ۱۲۰۳ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۷۸۴ واحد، آزاد شناور ۱۴۳۱۲ واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۱۰۳۰ و ۲۲۹۳۸ واحد افت کردند.

 

اخبار مهم صنایع:

ممنوعیت عرضه هرگونه مرغ قطعه‌بندی شده توسط واحدهای صنفی

موافقت اوپک پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت

مهم‌ترین موانع تولید، مربوط به سیاست‌های کلان اقتصادی است

 

 

*** معاملات فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸۶۹ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۴ هزار و ۹۸۸ میلیارد تومان در ۱۱۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۵ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۹۰۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم ۱۵ فروردین بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های اعتباری ملل، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و سنگ‌آهن گهر زمین بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول