کد خبر:271457
پ
مسکن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۹۴ درصدی قیمت مسکن در اسفند ۹۹/ متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در تهران چقدر بوده است؟

بررسی جدیدترین گزارش تحولات بازار مسکن حاکی از آن است که متوسط قیمت مسکن طی اسفند ۹۹ در مقایسه با اسفند ۹۸ بالغ بر ۹۳.۷ درصد افزایش یافته است.

بررسی جدیدترین گزارش تحولات بازار مسکن حاکی از آن است که متوسط قیمت مسکن طی اسفند ۹۹ در مقایسه با اسفند ۹۸ بالغ بر ۹۳.۷ درصد افزایش یافته است.

 

*** متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در تهران چقدر است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مطابق جدیدترین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی اسفندماه سال ۹۹ در مقایسه با اسفند ۹۸ بالغ بر ۹۳٫۷ درصد افزایش یافته است.

در اسفندماه ۹۸ متوسط قیمت مسکن در تهران ۱۵ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان بود که در آخرین ماه سال ۹۹ به ۳۰ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان افزایش یافت، یعنی رشد ۹۳٫۷ درصدی نسبت به اسفند ۹۸٫

تعداد معاملات مسکن نیز از ۱۰ هزار و ۲۱۴ فقره در اسفندماه ۹۸ با رشد منفی ۴۸٫۴ درصدی به ۵ هزار و ۲۷۳ فقره کاهش یافته است.

تعداد معاملات انجام شده اسفند ۹۹ در مقایسه با ماه قبل از آن (بهمن ۹۹) بالغ بر ۳۴٫۶۲ درصد افزایش یافته است.

 

*** کمترین متوسط قیمت مسکن 

 

همچنین در بین مناطق ۲۲ گانه تهران متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک به ۶۸ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسیده که در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۹ از آن ۱۰۴٫۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

کمترین متوسط قیمت مسکن نیز با رشد ۵۸٫۶ درصدی نسبت به اسفندماه سال ۹۸ به قیمت ۱۲ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان مربوط به منطقه ۱۸ بوده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ممنوعیت عرضه هرگونه مرغ قطعه‌بندی شده توسط واحدهای صنفی

موافقت اوپک پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت

مهم‌ترین موانع تولید، مربوط به سیاست‌های کلان اقتصادی است

 

 

*** بیشترین سهم معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معاملات شده بر حسب قیمت یک مترمربع بنا در اسفند سال ۹۹ حاکی از آن که واحدهای مسکونی در دامنه قیمت ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان با ۱۶ درصد بیشتر سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند و دامنه‌های قیمتی ۲۰ تا ۲۵ و ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان به ترتیب با سهم‌های ۱۵٫۷ و ۱۲٫۶ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در این ماه توزیع حجم معاملات به‌گونه‌ای بوده که ۶۱٫۴ درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت مسکن (۳۰ میلیون و ۷۰۴ هزار تومان) معامله شده است.

بیشترین سهم معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ مترمریع با سهم ۱۴٫۸ درصد اختصاص داشته است. واحدهای با زیربنای ۶۰ تا ۷۰ و ۷۰ تا ۸۰ مترمربع به ترتیب با سهم‌های ۱۳٫۳ و ۱۱٫۳ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع طی اسفندماه سال گذشته واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع ۵۲٫۶ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری طی اسفندماه سال ۹۹ نشان دهنده رشد به ترتیب ۳۱٫۴ و ۳۵٫۲ درصدی نسبت به اسفندماه ۹۸ است.

تسنیم

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول