کد خبر:271553
پ
حسین فهیمی
مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه:

راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات بورس در سال ۱۴۰۰

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات بورس در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات بورس در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** محقق شدن مدرن‌ترین پروژه‌های تاریخی بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین فهیمی به تحولات سال ۹۹ بازار سرمایه اشاره کرد و با بیان اینکه عملیاتی شدن پروژه ETF یکی از دستاوردهای مهم بود، اظهار داشت:

ورود میلیونی مردم به بازار سرمایه و فراهم کردن و ارتقای سریع زیرساخت‌های متناسب یکی از بزرگترین رویدادهایی بود که با استفاده از تلاش دسته جمعی در سال گذشته به ثمر نشست.

ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در خصوص آزادسازی سهام عدالت در سال گذشته، مأموریت تاریخی و بی‌سابقه‌ای را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه محول کرد، پروژه‌ای که بیش از ۱۰ سال نهادها و سازمان‌های زیادی برای عملیاتی کردن آن تلاش کرده بودند و به سرانجام نرسیده بود و بالاخره بعد از محول شدن آن به بازار سرمایه، این آزادسازی صورت گرفت.

یک اتفاق تاریخی و بزرگ را رقم زد که شاید در هر ۵۰ سال یک بار صورت بگیرد و اجرای آن در شرایط شیوع کرونا وضعیت پیچیده‌ای را رقم زد که با همت دسته جمعی به عنوان یکی از مدرن‌ترین پروژه‌های تاریخی بازار سرمایه در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی محقق شد.

 

*** دسترسی ویژه ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت

 

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در ادامه، تصریح کرد:

این خدمات بی سابقه در حالی به بیش از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت ارائه شد که قبل از عملیاتی شدن آن، در ابتدا برای خیلی‌ها باورکردنی نبود اما وقتی در ۱۰ خرداد ماه ۹۹سال  آزادسازی سهام عدالت انجام شد و در همان روز همه سهامداران می‌توانستند از طریق سامانه سهام عدالت دارایی‌های خود را مشاهده کنند، همه به این باور رسیدند که با خرد جمعی، همفکری و تلاش سیستماتیک می‌توان پروژه‌های بزرگ را پیاده‌سازی و اجرایی کرد.

در روز آزادسازی سهام عدالت ۲۵۰ میلیارد تومان سهام عدالت به فروش رسید و در روزهای بعد نیز بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سهام عدالت خود را فروختند که بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان پول با درصد خطای بسیار کم و نزدیک به صفر به حساب مشمولین واریز شد که یک موفقیت عظیم را برای شرکت سپرده‌گذاری مرکزی رقم زد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

هشدار سخنگوی قانون چک به گیرندگان چک

 

 

*** بهره‌برداری از دو سامانه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار

 

وی درباره سایر تحولات بنیادی سال ۹۹ در حوزه سمات، اعلام کرد:

در آذر ماه سال ۹۹ دو سامانه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار، سامانه جامع توزیع سود و درگاه یکپارچه مجامع الکترونیکی متعلق به بازار سرمایه، توسط رئیس جمهور مورد بهره‌برداری و افتتاح قرار گرفت که یک روز طلایی را برای شرکت رقم زد.

 

***  واریز سود سهام بیش از ۱۳۰ شرکت بورسی برای سهامداران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در پایان با بیان اینکه در سال ۹۹ بیش از ۴۰ مجمع الکترونیکی برگزار شد، اظهار داشت:

با استفاده از سامانه جامع توزیع سود، سود سهام بیش از ۱۳۰ شرکت برای سهامداران واریز شد که بالغ بر ۲۵ میلیون تراکنش بانکی را شامل شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول