کد خبر:271597
پ
فرزاد اکبریان
مسئول تیم طراحی ریل زبانه سوزن ذوب آهن اصفهان:

جلوگیری از خروج ارز با تولید ریل سوزن در ذوب آهن اصفهان

مسئول تیم طراحی ریل زبانه سوزن ذوب آهن اصفهان، تولید ریل سوزن در این شرکت را باعث جلوگیری از خروج ارز عنوان کرد.

مسئول تیم طراحی ریل زبانه سوزن ذوب آهن اصفهان، تولید ریل سوزن در این شرکت را باعث جلوگیری از خروج ارز عنوان کرد.

 

*** تفاوت فرایند تولید ریل سوزن با ریل‌های دیگر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرزاد اکبریان در خصوص تفاوت فرایند تولید ریل سوزن با ریل‌های دیگر، اظهار کرد:

برای تولید این محصول جدید از تجهیزاتی مانند هادی‌ها و پلانک‌ها برای کنترل حرکت عرضی غلتک‌های نورد در خط تولید استفاده می‌کنیم لذا این مساله در بخش طراحی به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفت تا کمتر به این تجهیزات نیاز داشته باشیم.

 

وی با اشاره به این که تناژ تولید ریل سوزن مطابق سایر ریل‌ها است با این تفاوت که این محصول جدید به عنوان یک نقطه تکمیل کننده در خطوط ریلی کاربرد دارد، گفت:

بالاترین دقت‌ها در کلیه مراحل طراحی ریل سوزن به کار گرفته شده است و به دلیل اینکه در داخل کارخانه به اطلاعات تخصصی دسترسی نداشتیم، تیم طراحی کارخانه متشکل از کارشناسان، تکنسین‌ها و… با بهره‌گیری از تجربه،دانش روز (نرم افزارهای کامپیوتری) و… طراحی این محصول استراتژیک را با موفقیت به پایان رساندند.

 

مسئول تیم طراحی ریل زبانه سوزن دفتر طراحی نورد شرکت ذوب آهن اصفهان در ادامه افزود:

در بخش طراحی برای پروفیل‌های عادی زمان به دو تا سه ماه زمان نیاز دارند اما طراحی ریل سوزن به دلیل حساسیت‌های خاص و شکل پروفیل نامتقارن حدود هفت ماه زمان برد و در اولین مرحله نیز به تولید نرمال محصول دست یافتیم.

برای طراحی این محصول در مجموع حدود ۱۲۰ شیت نقشه آماده شد.

تنها تعداد معدودی از کشورهای دنیا تکنولوژی تولید این محصول ارزشمند را دارا هستند و بسیار خوشحال هستیم و افتخار می‌کنیم که ایران به عنوان پنجمین کشور، این دستاورد مهم را با تلاش شبانه روزی کارگران ذوب آهن اصفهان بومی‌سازی کرد و به تولید انبوه رساند.

 

*** جلوگیری از خروج ارز

 

اکبریان با اشاره به این که تولید ریل سوزن سالانه از خروج ۵۰۰ میلیارد تومان ارز از کشور جلوگیری می‌کندف خاطرنشان کرد:

ریل سوزن در گذشته جزء لیست محصولات وارداتی ایران بود اما ذوب آهنی‌ها همانند تولید سایر محصولات بر واردات این محصول جدید نیز خط بطلان کشیدند تا تولید ایران روانه بازار کشور شود و در آینده نیز با صادرات ریل سوزن، این محصول را در لیست واردات سایر کشورها قرار دهند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ممنوعیت عرضه هرگونه مرغ قطعه‌بندی شده توسط واحدهای صنفی

موافقت اوپک پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت

مهم‌ترین موانع تولید، مربوط به سیاست‌های کلان اقتصادی است

 

 

*** کلید توسعه حمل و نقل ریلی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مسئول تیم طراحی ریل زبانه سوزن ذوب آهن اصفهان در پایان از ریل سوزن به عنوان کلید توسعه حمل و نقل ریلی کشور نام برد و اظهار داشت:

زمانی که ریل‌گذاری خطوط انجام می‌گیرد این محصول خاص برای تغییر مسیر قطار باید در محل نصب شود.

می‌توانم بگویم اگر ریل‌گذاری را انجام دهیم اما این قطعه موجود نباشد، مانند این است که تمام جاده را احداث کردیم ولی در انتها پل نصب نشده است.

هر انسانی از این که در رشته و تخصص خودش به موفقیت دست یابد، قطعاً خوشحال می‌شود و انگیزه‌ای می‌شود برای تلاش‌های بیشتر در آینده.

در اینجا باید بگویم مهمتر غرور ملی است که بار دیگر با تولید محصول ریل سوزن در وجود تلاشگران ذوب آهن نهادینه و به ایران اسلامی تقدیم شد.

برخی از مشتریان عنوان می‌کنند زمانی که با شرکت‌های تامین کننده خارجی برای خرید ریل سوزن تماس می‌گرفتیم به سختی این محصول را در اختیار ما می‌گذاشتند ولی با غرور به آن‌ها اعلام کردیم که دیگر نیازی به محصولاتشان نداریم به نوعی جایگاه کشور با تولید این محصول، یک رتبه ارتقاء یافت.

تلاش داریم با تولید محصولات جدید، نیازهای گوناگون بازار را تحت پوشش قرار دهیم.

به عنوان مثال برای توسعه حمل و نقل ریلی کشور هر آنچه را نیاز است در ذوب آهن اصفهان تولید کنیم تا روز به روز مسیر توسعه کشور در افقی گسترده تر، هموار شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول