کد خبر:271365
پ
محسن صالحی‌نیا
رئیس هیئت عامل ایدرو:

۲۳ طرح صنعتی با برآورد سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومانی

رئیس هیئت عامل ایدرو، ۲۳ طرح صنعتی با برآورد سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومان را در دست اجرا توسط این سازمان عنوان کرد.

رئیس هیئت عامل ایدرو، ۲۳ طرح صنعتی با برآورد سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومان را در دست اجرا توسط این سازمان عنوان کرد.

 

*** ۲۳ طرح صنعتی با برآورد سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در مراسم رونمایی از طرح‌های ملی وزارت صنعت با حضور رئیس جمهور و وزیر صنعت، اظهار داشت:

ایدرو به عنوان نخستین سازمان توسعه کشور با بیش از نیم قرن سابقه در توسعه صنعتی هم اکنون ۲۳ طرح صنعتی با پیشرفت‌های فیزیکی متفاوت و با برآورد سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومان را در دست اجرا دارد.

با توجه به شعار سال و سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در خصوص پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی از آن در این زمینه رسالت این سازمان بیش از پیش مهم و سنگین بوده و نیازمند مساعدت و همکاری کلیه بخش‌های مربوطه است.

 

وی در ادامه افزود:

طرح تولید بیو اتانول سوختی و طرح تولید ممبران‌های مورد نیاز آب شیرین کن در مناطق محروم کرمانشاه و ایلام از جمله طرح‌های این سازمان است که تا پایان همین دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

*** سیاست‌گذاری و توسعه صنعت خودرو در سال ۹۹

 

صالحی‌نیا در خصوص سیاست‌گذاری و توسعه صنعت خودرو، بیان کرد:

در حوزه سیاست‌گذاری و توسعه صنعت خودرو در سال ۹۹ علی‌رغم همه مشکلات موجود ایدرو موفق به اجرای برنامه تولید خودرو به تعداد حدود یک میلیون دستگاه خودرو اعم از سبک و سنگین شده است که با اتخاذ تدابیر لازم برای سال جاری این میزان با رقم حدود ۲۵ درصد افزایش در دستور کار قرار دارد و این در حالی است که در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ نیز ۲۰ درصد افزایش تولید را تجربه کرده است.

وی در ادامه افزود:

این حجم از تولید زمانی حاصل شده که به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی و شرایط کرونا با توسعه برندهای تولیدی داخلی در خودرو و تعمیق ساخت داخل و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان توانستیم خودروهای جدید با قوای محرکه به روز و موتور های کم مصرف و توسعه استانداردهای کیفی روانه بازار مصرف کنیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ممنوعیت عرضه هرگونه مرغ قطعه‌بندی شده توسط واحدهای صنفی

موافقت اوپک پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت

مهم‌ترین موانع تولید، مربوط به سیاست‌های کلان اقتصادی است

 

 

*** بازگشت منابع حاصل از واگذاری‌های واحدهای ایدرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیئت عامل ایدرو در پایان از رئیس جمهور درخواست کرد در خصوص بازگشت منابع حاصل از واگذاری‌های واحدهای این سازمان که حسب قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ به منظور امکان سرمایه‌گذاری با اولویت در مناطق محروم بایستی به سازمان‌های مادرتخصصی برگردانده شود دستور مساعدت ویژه و اجرای این بند از قانون صادر شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول