کد خبر:271503
پ
فرزین مینو
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت:

اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت از آغاز فرآیند اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت از آغاز فرآیند اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت خبر داد.

 

*** اعطای وام مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرزین مینو از امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان بانک عامل بخش مسکن، صندوق بازنشستگی نفت و شرکت ملی نفت ایران خبر داد و اظهار داشت:
بر پایه این تفاهم‌نامه، به زودی فرآیند اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان (هر نفر) به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت آغاز می‌شود.
بر مبنای تفاهم‌نامه امضا شده، بانک عامل بخش مسکن به‌عنوان بانک عامل اعطای تسهیلات، صندوق بازنشستگی نفت به عنوان متولی طرح و شرکت ملی نفت ایران به عنوان تضمین‌کننده بازپرداخت تسهیلات ایفای نقش می‌کنند و طی توافق کنونی که در بازه زمانی یک‌سال به اجرا درمی‌آید، تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان به پنج هزار نفر از کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت اعطا خواهد شد.

 

*** وام ۵۰ میلیون تومانی دیگر راهگشا نیست

 

وی در با اشاره به روند پیشین اعطای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی خرید مسکن به کارکنان و بازنشستگان نفت که از سوی صندوق بازنشستگی نفت ارائه می‌شد، گفت:
در اساسنامه مصوب صندوق این الزام آمده است که صندوق تنها باید از طریق بانک‌های عامل نسبت به اعطای تسهیلات اقدام کند و نمی‌تواند مانند گذشته به‌طور مستقیم از محل منابع خود تسهیلات ارائه دهد.
همچنین باتوجه به افزایش قابل‌توجه قیمت مسکن، ۵۰ میلیون تومان دیگر برای خرید واحد مسکونی راهگشا نیست.
بنابراین باتوجه به محدودیت‌های اساسنامه صندوق و ضرورت افزایش تسهیلات خرید مسکن، با تاکید وزیر نفت و همراهی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تمهیدات یادشده در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت قرار گرفته است.

 

 
اخبار مهم صنایع:

 

*** سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی در بانک عامل بخش مسکن

 

مینو درخصوص سرمایه‌گذاری در بانک عامل بخش مسکن، تصریح کرد:
صندوق بازنشستگی نفت از محل منابع خود ۵۰۰ میلیارد تومان در بانک عامل مسکن سپرده‌گذاری می‌کند و بانک مذکور تا سقف ۳.۵ برابر این رقم یعنی ۱,۷۵۰ میلیارد تومان را به پرداخت تسهیلات اختصاص خواهد داد که به این ترتیب، پرداخت تسهیلات به پنج هزار نفر از کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت (در طول دوره قرارداد) امکان‌پذیر می‌شود.

وی در ادامه، بیان کرد:
البته سقف این تسهیلات برای هر یک از کارکنان و بازنشستگان ۳۵۰ میلیون تومان است (در صورتی که زوجین نفتی باشند، مجموع ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به دو نفر تعلق خواهد گرفت) که نحوه ارائه درخواست متقاضیان و شرایط مدنظر برای اختصاص سقف تسهیلات، به‌زودی مشخص و اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

*** بازپرداخت تسهیلات چگونه است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در پایان درخصوص بازپرداخت تسهیلات، اظهار کرد:
سود این تسهیلات ۱۴ درصد و بازپرداخت آن ۱۲ ساله به صورت پلکانی (افزایش سالانه ۵ درصدی مبلغ بازپرداخت) خواهد بود، واحد مسکونی خریداری شده تا پایان مدت زمان بازپرداخت در رهن بانک قرار دارد و شرکت ملی نفت ایران هم بازپرداخت تسهیلات را نزد بانک ضمانت می‌کند.
این اقدام زمینه را برای تسهیل خرید مسکن از سوی کارکنان و بازنشستگان نفت فراهم کند به‌ویژه آن دسته از کارکنان یا بازنشستگانی که تاکنون صاحب خانه نشده‌اند، از این فرصت برای خانه‌دار شدن منتفع شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول