کد خبر:271250
پ
فولاد
با دستور رئیس جمهوری:

طرح توسعه فولاد اسفراین افتتاح شد

طرح توسعه مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین( ccm) با دستور رئیس جمهوری از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

طرح توسعه مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین( ccm) با دستور رئیس جمهوری از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

 

*** افتتاح طرح توسعه فولاد اسفراین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همزمان با ۱۲ فروردین طرح توسعه مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین( ccm) با سرمایه‌گذاری ۹۴ میلیون یورو اعتبار ارزی و ۱۱۳ میلیارد تومان اعتبار ریالی با دستور رئیس جمهوری از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

 

مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین در آیین بهره‌برداری از طرح توسعه مجتمع صنعتی ف‍ولاد آلیاژی اسفراین، اظهار داشت:

طرح توسعه صنعتی با هشت زیرمجموعه از سال ۸۶  وارد فاز اجرایی شد و با روی کار آمدن دولت یازدهم و دوازدهم با وجود تنگنای مالی و تحریم ظالمانه، بخش‌های ریخته‌گری اصلی آن به عنوان آخرین حلقه زنجیره این طرح توسعه پیش از سال جدید با تست موفقیت آمیز کار آزمایی وارد مدار تولید شد.

 

علی ملک در ادامه، بیان کرد:

طرح توسعه مجتمع صنعتی فولاد اسفراین شامل بخش ذوب قطره‌ای با ظرفیت ۶ هزار تن، بخش تبدیل قطر انواع گریدهای ف‍ولادین، بخش عملیات حرارتی سبک و سنگین با ظرفیت ۱۷هزارتن، تاب‌گیری با ظرفیت ۳۰هزارتن و پوسته‌زنی با ظرفیت ۱۴هزارتن ، ماشین های سی سی ان و ریخته گیری پیوسته با ظرفیت ۴۳۸ هزار تن است.

بخش ریخته گری پیوسته که پیش از سال جدید نهایی شد با ظرفیت سالانه ۴۳۸ هزار تن به روش ریخته گری پیوسته در این مجتمع صنعتی در ۶ سایز از ۲۵۰ میلیمتر تا  ۶۳۰ میلیمتر و انواع گریدهای مختلف برای بهره‌گیری در صنایع معدنی، نیروگاهی و خودرویی تولید می‌کند که فولاد آلیاژی در این سطح در خاورمیانه نیز بی‌سابقه است.

 

*** مزیت‌های مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین

 

مدیرعامل مجتمع صنعتی ف‍ولاد آلیاژی اسفراین در پایان افزایش سرعت در تولید و یکپارچگی محصول، کاهش ضایعات و بالا بودن راندمان کاری و استفاده از توان کارشناسان داخلی را از مزیت‌های این بخش اعلام کرد و اظهار داشت:

با بهره‌برداری از طرح تکمیلی مجتمع ف‍ولاد اسفراین ظرفیت تولید در این واحد صنعتی از ۱۲۰ هزار تن فعلی به ۱۸۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.پ

 با بهره‌برداری از این پروژه بخشی از نیاز شرکت‌های گاز و نفت در تامین لوله بدون درز نیز تامین خواهد شد.

این مجتمع صنعتی ظرفیت بالای تولیدی دارد بنابرین درخواست تامین سرمایه ۵۰ میلیون یورویی از منابع داخلی این مجتمع برای تولید فولاد را داریم.

 

*** مجتمع صنعتی فولاد اسفراین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجتمع صنعتی ف‍ولاد اسفراین از شرکت‌های زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگترین تولید‌کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰ گونه ف‍ولاد آلیاژی را دارد و این مجتمع صنعتی به عنوان بزرگترین تولیدکننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته‌گری سنگین و فوق سنگین ف‍ولاد آلیاژی، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش‎‌های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی‌سازی و ماشین‌سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد که به دلیل برخورداری از  ۲ مجتمع بزرگ و مهم صنعتی ف‍ولاد و لوله گستر، قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی محسوب می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول