کد خبر:271277
پ
بانک مرکزی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جلسه گروه ۲۴ به ریاست رئیس کل بانک مرکزی ایران برگزار می‌شود

جلسه روسای کل گروه ۲۴ در راستای سلسله جلسات جانبی اجلاس بهاره صندوق بین‌المللی پول به ریاست رئیس کل بانک مرکزی و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

جلسه روسای کل گروه ۲۴ در راستای سلسله جلسات جانبی اجلاس بهاره صندوق بین‌المللی پول به ریاست رئیس کل بانک مرکزی و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 

*** برگزاری جلسه گروه ۲۴ به ریاست رئیس کل بانک مرکزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلسه روسای کل گروه ۲۴ در راستای سلسله جلسات جانبی اجلاس بهاره صندوق بین‌المللی پول ۱۶ فروردین به ریاست عبدالناصر همتی و به صورت مجازی برگزار می شود.

همچنین جلسه معاونان بانک مرکزی گروه ۲۴ به ریاست پیمان قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی ۱۱ فروردین به صورت مجازی برگزار شد.

در این جلسه، معاونان بانک مرکزی گروه ۲۴ درخصوص شرایط اقتصادی کشورهای در حال توسعه در دوره پس از همه‌گیری ویروس کرونا بحث و گفت‌ و گو کردند و بر این نکته تاکید داشتند که در دوره پس از همه‌گیری ویروس کرونا، اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته پیشرفت و بهبود مناسب‌تری داشته، اما این امر برای اقتصاد کشورهای در حال توسعه رخ نداده است که مستلزم توجه و اتخاذ تصمیم‌های ویژه است.

بر همین اساس، معاونان بانک‌های مرکزی به منظور برون رفت کشورهای در حال توسعه از این شرایط و تبعات اقتصادی ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا، پیشنهاداتی را در این جلسه مجازی برای بیانیه نهایی اجلاس ارائه کردند.

 

*** محورهای اصلی جلسه

 

از جمله محورهای اصلی طرح شده در این جلسه برای گنجاندن در متن بیانیه اجلاس می‌توان به چگونگی حمایت سازمان‌های بین‌المللی مانند صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی از اقتصاد کشورهای در حال توسعه، افزایش حجم تسهیلات‌دهی سازمان‌های بین‌المللی به کشورهای در حال توسعه و در نظر گرفتن نرخ‌های بهره پایین برای این تسهیلات و تنفس به وام‌های قبلی اشاره کرد.

معاونان بانک‌ مرکزی گروه ۲۴ در جلسه خود درباره بندهای بیانیه‌ جلسه روسای کل گروه ۲۴ که ۱۶ فروردین از سوی اعضا به تصویب خواهد رسید، بحث و بررسی کردند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

عملکرد تجارت ایران در سال ۹۹/ واردات ۳۴ میلیون تن کالا در شرایط سخت اقتصادی

رشد اقتصادی کشور مثبت ۲ درصد است/ هیچ مشکل جدی در تامین کالاهای اساسی نداریم

واردات کالاهای داخلی‌سازی شده برای ۳ سال باید متوقف شود

 

 

*** کشورهای عضو گروه ۲۴

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گروه ۲۴ به منظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشورهای در حال توسعه در قلمروهای پولی و توسعه مالی در اواخر سال ۱۹۷۱ ایجاد شد.

کشورهای آرژانتین، ‌ برزیل، ‌ کلمبیا، اکوادور، گواتمالا، هائیتی، مکزیک، پرو، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، چین، هند، ایران، لبنان، پاکستان، فیلیپین، سریلانکا، سوریه، الجزایر، ساحل عاج، کنگو، مصر، اتیوپی، گابن، غنا، کنیا، مراکش، نیجریه و آفریقای جنوبی اعضای گروه ۲۴ را تشکیل می‌دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول