کد خبر:271292
پ
خسرو فروغان
عضو اتاق بازرگانی ایران:

تعدد قوانین و دستورالعمل‌ها از موانع تحقق شعار سال است

عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است، تعدد قوانین و دستورالعمل‌ها از مشکلات بخش تولید و از موانع تحقق شعار سال به شمار می‌رود.

عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است، تعدد قوانین و دستورالعمل‌ها از مشکلات بخش تولید و از موانع تحقق شعار سال به شمار می‌رود.

 

*** موانع تحقق شعار سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خسرو فروغان درخصوص نامگذاری سال ۱۴۰۰ به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، اظهار داشت:

رهبر معظم انقلاب بر تولید و صادرات برای توسعه اقتصادی کشور تاکید داشتند اما برخلاف توصیه‌های انجام شده، اهداف مورد نظر به طور کامل تحقق نیافته است.

 

وی با بیان اینکه تعدد قوانین و دستورالعمل‌ها از مشکلات بخش تولید و از موانع تحقق شعار سال به شمار می‌رود، گفت:

بسیاری از مقررات، موازی و گاهی مغایر با یکدیگر هستند و از سوی دیگر تفاسیر مختلف از قوانین موجب ایجاد مانع بر سر راه تولید می‌شود. 

 

فروغان با اشاره به اینکه بخش‌های مختلف برای رسیدن به اهداف برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده‌اند اما تاکنون به موفقیت کافی دست نیافته‌اند، خاطرنشان کرد:

یکی از دلایل دست نیافتن به بهبود و رشد در تولید، موانع و اختلاف نظرها در بخش‌های مختلف است و نمی‌توان با دستورالعمل‌های جدید دولت‌ها به سرعت آن را رفع کرد.

مشکلات بانکی از دیگر مشکلات و موانع برای تولید و توسعه کشور است، به دلیل مشکلات موجود در کشور سیاست گذاری مناسبی از سوی بانک ها برای پشتیبانی و حمایت از تولید نمی شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

عملکرد تجارت ایران در سال ۹۹/ واردات ۳۴ میلیون تن کالا در شرایط سخت اقتصادی

رشد اقتصادی کشور مثبت ۲ درصد است/ هیچ مشکل جدی در تامین کالاهای اساسی نداریم

واردات کالاهای داخلی‌سازی شده برای ۳ سال باید متوقف شود

 

 

*** فساد اداری موجب بروز مشکل در تولید، سرمایه‌گذاری و تجارت است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو اتاق بازرگانی ایران در پایان با بیان اینکه بخشی دیگر از قوانین برای تولیدکنندگان استانی است، تاکید کرد:

در صورت یکسان سازی و کاهش قوانین و مقررات، تولید به سرعت رشد و افزایش پیدا خواهد کرد.

شرایط کشور به گونه‌ای پیش می‌رود که موجب فساد اداری در دستگاه‌های مختلف شود که مانع دیگری برای دریافت مجوزها به وجود می‌آید و در نتیجه تولید، سرمایه‌گذاری و تجارت با مشکل مواجه می‌شود.

هر کدام از دولت‌ها با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کرده‌اند، بخش خصوصی و دولت باید مشکلات و موانع را به صورت ریشه‌ای رفع کنند و برای حمایت از تولید موانع اصلی و دلایل فساد را پیدا کرده و در صدد رفع آن اقدام کنند.

در صورتی که ریشه مشکلات و موانع پیدا و رفع شود، فردای روشن را رقم می زند اما اگر با این روند پیش برویم و تغییرات اساسی صورت نگیرد به اهداف تعیین شده دست پیدا نخواهیم کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول