کد خبر:271501
پ
۲۳۱۵۲۱
مدیر عامل فولاد سنگان:

رشد ۱۳۰ درصدی در تولید و عبور از ۳ میلیون تن گندله در فولاد سنگان

مدیر عامل فولاد سنگان از رشد ۱۳۰ درصدی در تولید و عبور از ۳ میلیون تن گندله در فولاد سنگان خبر داد.

مدیر عامل فولاد سنگان از رشد ۱۳۰ درصدی در تولید و عبور از ۳ میلیون تن گندله در فولاد سنگان خبر داد.

 

*** تولید بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندله در سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی امرایی از ثبت رکورد تولید بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندله در سال ۹۹ خبر داد و اظهار داشت:

شرکت صنایع معدنی فو‌لاد سنگان که از شرکت‌های زیرمجموعه گروه فولادمبارکه محسوب می‌شو موفق شد در سال ۹۹ با رکوردهای پیاپی جهش تولید را محقق سازد و با تولید بیش از ۳ میلیون و سیصد هزار‌تن گندله رکورد جدیدی در تولید سالیانه به ثبت برساند.

 

 

اخبار مهم صنایع:
 
 
 

 

 

*** توسعه بومی‌سازی برای قطع وابستگی به کشورهای خارجی

 

وی با بیان این که رویکرد فولاد سنگان در سال‌ ۹۹ استفاده از تمامی ظرفیت‌های تولیدی مبتنی بر بومی‌سازی، ارتقای سیستم‌های نگهداری و کاهش توقف و مدیریت هزینه‌ها به‌رغم کمبود مواد اولیه بوده که توانست فراتر از برنامه پیش‌بینی شده را محقق سازد، گفت:

هرچند در چند سال اخیر کمبود کنسانتره یکی از معضلات جدی تولیدکنندگان گندله به شمار می‌رود.

امیدواریم با روند رو به رشد بومی‌سازی قطعات در این شرکت، در آینده‌ای نه‌چندان دور با اعتماد بیشتر به توانمندی داخلی شاهد قطع وابستگی کامل به کشورهای خارجی باشیم.

 

امرایی در ادامه افزود:

با توجه به برنامه‌ریزی مدون و عملیاتی کردن برنامه‌های استراتژیک شرکت، موفق به ثبت رکورد تولید ماهیانه گندله شده‌ایم و با تولید ۴۱۰۱۶۱ تن گندله در اسفندماه، تلاشگران فولاد سنگان رکورد تولید ماهیانه را از ۴۰۱ به ۴۱۰ هزار تن ارتقا دادند.

 

*** فولاد سنگان به عنوان یکی از قطب‌های تولید گندله در شرق کشور

 

مدیر عامل فولاد سنگان با بیان این که سال ۹۹ رشد ۶٫۵ درصدی تولید گندله در کشور انجام شد، اظهار داشت:

در این بین فولاد سنگان به عنوان یکی از قطب‌های تولید گندله در شرق کشور با هم افزایی، تدوین استراتژی‌های متناسب، کاهش توقفات علی‌رغم قطعی‌های مکرر جریان برق و گاز، نقش به سزایی در تولید بخشی از گندله مورد نیاز فولاد مبارکه، بزرگترین فولادساز خاورمیانه داشته است.

 

وی در ادامه افزود:

شرکت فولاد سنگان با تدوین اهداف در سال جهش تولید و با ثبت رکوردهای تولید روزانه و ماهیانه، توانست رشد قابل توجه۱۳۰ درصدی تولید گندله در سال ۹۹ را نسبت به سال ۹۸ ثبت نماید که نشان از پیش برد هرچه بهتر اهداف ارزش افزای تولیدی و عملیاتی در فولاد سنگان دارد.

 

*** مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید در حوزه فولاد

 

مدیر عامل فو‌لاد سنگان در پایان پیرامون کسب موفقیت‌های این چنینی در سال ۱۴۰۰ خواستار اثرگذارترین تلاش‌ها در انجام مأموریت بزرگ پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید شد و اظهار داشت:

مانع‌زدایی و پشتیبانی را باید از ابتدای سال آغاز کرد و رکورد به دست آمده علی‌رغم محدودیت‌ها با همت و تلاش شبانه‌روزی تلاشگران فولاد سنگان بوده است.

امیدواریم در سال ۱۴۰۰ گره از کار یک‌دیگر بگشاییم و همانند سال‌های گذشته با تمامی توان برای آبادانی ایران بزرگ و سربلندی کشور بکوشیم.

همانطور که در سال ۹۹ این شرکت برای مطابقت با سیاست‌‌های کلی اقتصاد مقاومتی و در جهت رسیدن به اهداف تولیدی و همچنین همسویی با شعار سال و فرمان رهبر انقلاب، در زمینه جهش تولید، اهم فعالیت‌ها و توجه خود را به بخش تولید معطوف کرد و در راستای جلوگیری از خام‌فروشی، جایگزینی معدن به جای نفت در راستای همراهی با گام دوم انقلاب و با هدف تکمیل زنجیره ارزش در تولید فولاد حرکت کرد.

در این شرکت، کیفیت تولید از اهمیت به سزایی برخوردار است و با بهینه سازی خطوط تولید، سعی شده علاوه بر کمیت، کیفیت محصول نیز مدنظر باشد.

 

*** شرکت فولاد سنگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،شایان ذکر است شرکت صنایع معدنی ف‍ولاد سنگان با سرمایه‌گذاری شرکت فولاد مبارکه و با هدف تولید پایداربخشی ازگندله مورد نیاز این شرکت در سال ۹۴ تاسیس گردید.

در حال حاضر واحد گندله سازی به ظرفیت اسمی ۵ میلیون تن در سال در حال بهره برداری بوده و با تولید و در مدار قرار گرفتن کارخانه کنسانتره‌سازی به ظرفیت ۵ میلیون تن در سال به بزرگترین تولید کننده کنسانتره در شرق کشور تبدیل خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول