کد خبر:271158
پ
رزم حسینی
وزیر صنعت:

آمادگی وزارت صنعت برای تعامل با سایر دستگاه‌ها در راستای تحقق شعار سال/ ایجاد مشوق‌‌های مناسب برای توسعه و حمایت از تولید

وزیر صنعت با تاکید بر آمادگی این وزارتخانه در تعامل با سایر دستگاه‌ها برای رونق تولید، بسته پیشنهادی وزارت صنعت را در رونق تولید اثرگذار توصیف کرد.

وزیر صنعت با تاکید بر آمادگی این وزارتخانه در تعامل با سایر دستگاه‌ها برای رونق تولی‍د، بسته پیشنهادی وزارت صنعت را در رونق تولید اثرگذار توصیف کرد.

 

*** ایجاد مشوق‌‌های مناسب برای توسعه و حمایت از تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران در اسلامشهر با حضور معاون اول رئیس ‌جمهوری، با تاکید بر اهمیت حوزه تولی‍د، به اقدام‌ها و برنامه‌های وزارت صنعت درخصوص حمایت و مانع‌زدایی از بخش تولید اشاره کرد و اظهار داشت:

وزارت صنعت مشوق‌های بسیار خوبی را به‌ ویژه برای طرح‌های که در کوتاه مدت به بهره‌داری می‌رسند در نظر گرفته است.

همچنین در حوزه مانع‌زدایی، موضوعاتی که مربوط به برخی دستگاه‌های دیگر است را نیز مطرح کردیم و در صورت تصویب در ستاد اقتصادی دولت، می‌تواند در حوزه تول‍ید گشایش ایجاد کند.

یکی از مهم‌ترین مطالبات استان تهران، مربوط به واحدهای صنعتی واقع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری بود؛ در این خصوص کارشناسان وزارت صنعت جلسات متعددی را با کارشناسان سازمان محیط زیست برگزار کردند و به توافق‌های خوب و ارزشمندی دست یافتند که در صورت تایید و تصویب در هیات دولت قابلیت اجرایی شدن را دارند.

 

*** آمادگی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی

 

وزیر صنعت در پایان با تاکید بر توسعه واحدهای تولی‍دی و صنعتی همراه با رعایت مسائل زیست محیطی و ضرورت حفظ آن، بیان کرد:

در صورتی که از طرف استاندار و فرمانداران، زمین مناسب برای ایجاد واحدهای تولیدی تامین و در اختیار ما قرار داده شود، وزارت صنعت آمادگی لازم برای ساخت شهرک‌های صنعتی را دارد.

ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید برای تعامل با استانداری در راستای رفع مشکلات واحدهای صنعتی آمادگی‌های لازم را دارد.

اختیاراتی در این زمینه به استانداری‌ها داده شده است، اما در کنار آن و در صورت نیاز، ستاد تسهیل آمادگی دارد تا با برگزاری جلسات و نشست‌ با مسئولان استانداری، تصمیمات لازم برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی را به تصویب برساند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

عملکرد تجارت ایران در سال ۹۹/ واردات ۳۴ میلیون تن کالا در شرایط سخت اقتصادی

رشد اقتصادی کشور مثبت ۲ درصد است/ هیچ مشکل جدی در تامین کالاهای اساسی نداریم

واردات کالاهای داخلی‌سازی شده برای ۳ سال باید متوقف شود

 

 

*** تدوین بسته اجرایی پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بسته اجرایی پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولی‍د، در سه ضلع وزارت صنعت، دستگاه‌های همکار و مرتبط با تولید و بخش ارکان حاکمیت در دو بخش پشتیبانی و مانع زدایی برنامه تدوین می‌شود.

در بخش نخست که مرتبط با داخل وزارت صنعت است در چهار بخش تفویض اختیارات وزارتخانه به استان‌ها و تشکل‌های خصوصی، حذف گلوگاه‌های داخلی، اصلاح رویه‌ها و حذف و اصلاح برخی از بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌ها است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول