کد خبر:270407
پ
دهنوی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

توصیه رئیس سازمان بورس برای ورود سرمایه‌گذاران خرد به بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس با انتقاد از رواج خرید و فروش رمز ارز در کشور، توصیه‌ای را برای ورود سرمایه‌گذاران خرد به بازار سرمایه مطرح کرد.

رئیس سازمان بورس با انتقاد از رواج خرید و فروش رمز ارز در کشور، توصیه‌ای را برای ورود سرمایه‌گذاران خرد به بازار سرمایه مطرح کرد.

 

*** تحویل عظیمی در بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدعلی دهقان دهنوی با بیان اینکه یکی از مخاطبان اصلی شعار سال ۱۴۰۰ بازار سرمایه کشور است، اظهار کرد:

همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مسیر تولید از طریق سرمایه‎گذاری و تجمیع منابع خُرد مردمی برای تشکیل سرمایه واحد‌های تولیدی می‌گذرد و بهترین مسیر برای این کار بازار سرمایه است.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه در یکی دو سال گذشته، تحولات عظیم در بازار سرمایه کشور رُخ داده و حجم تامین مالی شرکت‌های بورسی از طریق بازار سرمایه قابل توجه بوده است افزود:

واحد‌های تولیدی در سال‌های اخیر هم از طریق افزایش سرمایه و هم از طریق انتشار اوراق در جهت تامین مالی خود اقدام کرده اند و این مسیر در سال جاری با قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت.

 

*** برنامه‌های سال پیش روی سازمان بورس 

 

دهقان دهنوی، توسعه نهاد‌های مالی و تقویت ابزار‌های تخصصی بازار سرمایه جهت تامین منابع مالی واحد‌های تولیدی را از برنامه‌های سال پیش روی سازمان بورس عنوان کرد و گفت:

با افزایش نظارت بر بازار تقویت شفافیت و تقویت جریان اطلاع رسانی شرکت‌ها به سهام داران بستری فراهم خواهیم کرد تا مردم برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه تشویق شوند.

استفاده از منابع بازار سرمایه برای همه شرکت‌ها فراهم است و آن‌ها می‌توانند با انتشار اوراق بدهی در کوتاه مدت و ورود به بازار سرمایه به عنوان یک مسیر بلندمدت از منابع بازار سرمایه بهره‌مند شوند.

بازار‌های تخصصی ما مثل بورس انرژی و بورس کالا نیز در سال پیش رو در جهت تامین منابع خرید و فروش، تامین نهاده‌ها و فروش کالای واحد‌های تولیدی عمل خواهند کرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دستگاه‌های جاسوسی در تلاشند انتخابات خرداد را بی‌رونق کنند

واردات ۱۰ میلیارد دلار دارو و کالای اساسی به کشور

مدت زمان اظهار گمرکی تا ترخیص به ۳ روز رسید

 

 

*** تامین ۲۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از طریق بازار سرمایه

 

دهقان دهنوی با بیان اینکه سال پیش ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به صورت سرمایه‌گذاری مستقیم از طریق بازار سرمایه، تامین مالی صورت گرفته است، گفت:

این میزان تامین مالی انجام شده در کشور در مقایسه با دیگر منابع تامین مالی رقم قابل توجهی است که نشان می‌دهد بازار سرمایه جایگاه در اقتصاد کشور پیدا کرده است.

 

*** تخصیص تامین سرمایه واحد‌های کوچک

 

رئیس سازمان بورس در خصوص تخصیص تامین سرمایه واحد‌های کوچک و متوسط، افزود:

با این هدف ابزار‌های تخصیص تامین سرمایه جمعی راه اندازی شده است که کمک خواهد کرد کسب و کار‌های کوچک و واحد‌های تولیدی متوسط با استفاده از این ابزار‌های تخصصی بازار سرمایه منابع موردنیاز خود را تامین کنند.

 

*** توصیه رییس سازمان بورس به سرمایه‌داران خُرد و مردم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان بورس در پایان سخنان خود به سرمایه‌داران خُرد و مردم، توصیه کرد:

جهت ورود به بازار سرمایه از روش‌های غیر مستقیم استفاده کنند و از طریق صندوق‌های سرمایه‎‏گذاری در این بازار حضور یابند، زیرا این صندوق‌ها مدیریت ریسک بالایی دارند، نوسانات بازار را رصد می‌کنند و در سهامی که ارزشمندی بالاتری دارند سرمایه گذاری می‌کنند بنابراین مردم با سرمایه‌گذاری در واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق‌ها می‌توانند از بازدهی خوب و ریسک کمتری بهره‌مند شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول