کد خبر:270455
پ
ذوب‌آهن اصفهان
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

انعقاد تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری ذوب ‌آهن اصفهان برای احداث تاسیسات فاضلاب ۲۵ روستای فلاورجان

برای اولین بار در کشور تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری ذوب‌آهن اصفهان برای احداث تاسیسات فاضلاب ۲۵ روستای فلاورجان منعقد شد.

برای اولین بار در کشور تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری ذوب‌آهن اصفهان برای احداث تاسیسات فاضلاب ۲۵ روستای فلاورجان منعقد شد.

 

*** انعقاد تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری ذوب‌آهن اصفهان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آیین انعقاد و تبادل تفاهم نامه سرمایه‌گذاری ذوب‌آهن اصفهان برای احداث تاسیسات فاضلاب ۲۵ روستای شهرستان فلاورجان با حضور نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، مدیر عامل شرکت و مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان، ۲۸ اسفند ماه برگزار شد.

 

*** حفظ و احیای زاینده رود

 

عضو هیئت رییسه مجلس با بیان اینکه در سال‌های گذشته تنها ۳۰ درصد از شبکه فاضلاب شهرستان فلاورجان اجرا شده بود، اما با ورود ذوب آهن اصفهان به بحث پساب تحولات زیادی در حوزه آب و فاضلاب استان اصفهان و به ویژه شهرستان فلاورجان رخ داده است، گفت:

این اقدام و سرمایه‌گذاری ذوب آهن اصفهان در راستای حفظ و احیای زاینده رود انجام گرفته است که با وجود داشتن حقابه، بیشترین سرمایه گذاری را در بخش پساب انجام داده و ۹۰۰ میلیارد تومان برای احداث و جمع‌آوری شبکه فاضلاب در سطح استان اصفهان و شهرستان های لنجان و فلاورجان هزینه کرده است.

 

*** سهم صنایع در مصرف آب را اندک است

 

 مدیر عامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان از حقابه یک متر مکعبی از آب زاینده رود دارد، افزود:

طی آخرین آمارها ذوب آهن تنها نیمی از این حقابه را مصرف می کند و این در حالی است که تولید این شرکت بیشتر از سال‌های گذشته است.

ذوب‌آهن اصفهان علاوه بر نگاه اقتصادی و مدیریت به مصرف آب بیشتر در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی اقدام به سرمایه‌گذاری احداث تاسیسات فاضلاب ۲۵ روستای شهرستان فلاورجان نموده است.

یزدی‌زاده، سهم صنایع در مصرف آب را اندک دانست و گفت:

احداث تصفیه خانه در ذوب آهن اصفهان با ظرفیت ۸۸۰ متر مکعب بر ساعت، به صورت BOT با شرکت مپنا در سال گذشته به امضا رسید که این پروژه پیشرفت ۲۵ درصدی داشته است .

 

*** فعالیت‌های ذوب آهن اصفهان برای کاهش مصرف آب

 

مدیر عامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان در پایان مجموعه فعالیت‌های ذوب آهن اصفهان را در راستای کاهش مصرف آب، بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان دانست و خاطر نشان ساخت:

ذوب آهن اصفهان برای تولید ۲۲۰ مگا وات برق از گاز فرایندی و مقدار اندکی گاز طبیعی استفاده می کند که با مساعدت مسئولین در وزارت نیرو طبق قانون این میزان استفاده ذوب آهن اصفهان از گاز را با تعرفه نیروگاهی محاسبه شود که این مهم برای ذوب آهن که از یارانه انرژی استفاده نمی کند بسیار مهم است.

 

*** عملیاتی شدن اجرای تاسیسات فاضلاب در روستاها

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از عملیاتی شدن اجرای تاسیسات فاضلاب در روستاها خبر داد و گفت:

سرمایه‌‎گذاری ذوب‌آهن اصفهان برای جمع‌آوری پساب روستایی نوعی سرمایه گذاری برای داشتن آب پایداراست و دیگر صنایع نیز باید در این راستا قدم بردارند. 

با توجه به محدودیت‌های مصرف آب، مدیریت مصرف و روی آوردن به منابع جایگزین باید همواره مدنظر باشد.

 

امینی با بیان اینکه برای اولین بار در کشور اجرای تاسیسات فاضلاب در روستاها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی عملیاتی شد، افزود:

این پروژه با سرمایه‌گذاری ذوب‌آهن اصفهان به روش بیع متقابل به مبلغ ۲۸۹ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفت و به دنبال انعقاد این تفاهم نامه ۲۵۵ کیلومتر شبکه فاضلاب در ۲۵ روستا و توسعه تصفیه خانه فولادشهر اجرایی می شود.

در چند سال اخیر بالغ بر ۲ هزار و ۶۶۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه توسعه و احداث تاسیسات فاضلاب در سطح استان اصفهان انجام گرفته که در این بین ذوب‌آهن اصفهان نقش بسیار مهمی داشته است.

 

*** بهره‌مندی ۴۸ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات شبکه فاضلاب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در پایان با اشاره به جمعیت تحت پوشش این طرح تصریح کرد:

با اجرای تاسیسات فاضلاب در ۲۵ روستای فلاورجان جمعیتی بالغ بر ۴۸ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات شبکه فاضلاب بهره‌مند می‌شوند که این امر تاثیر به سزایی در ارتقای بهداشت عمومی و کاهش آلاینده های زیست محیطی دارد که این نشان از توجه مسئولین ذوب آهن به مسئولیت های اجتماعی است.

برای جلوگیری از آلودگی آبهای سطحی و زیرزمینی تاسیسات فاضلاب در روستاهای فلاورجان در دستور کار قرارگرفت که این مهم با سرمایه گذاری ذوب آهن اصفهان مهیا شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول