کد خبر:269409
پ
آرد
بر اساس گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران:

کیفیت آرد تولیدی کشور در سطح استاندارد قرار دارد

بر اساس گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران، کیفیت آرد تولیدی کشور در سطح استاندارد قرار دارد.

بر اساس گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران، کیفیت آرد تولیدی کشور در سطح استاندارد قرار دارد.

 

*** کیفیت آرد تولیدی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت بازرگانی دولتی ایران با انتشار گزارشی هدف از انجام ارزیابی و پایش کیفی آرد کشور را انجام اقدامات برای ارتقای کیفیت نان اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، درصد رطوبت و خاکستر مجاز برای تولید آ‌رد از سوی تمامی استان‌ها مورد توجه قرار گرفته است و درصد پروتئین آر‌دها در استان‌های آذربایجان شرقی، البرز، زنجان، کردستان و همدان نیازمند ارتقا است و سایر استان‌ها در محدوده استاندارد قرار دارد.

درصد گلوتن نیز در تمام استان‌ها به استثنای استان‌های کردستان و همدان رعایت شده و در حد استاندارد بوده است.

در کل میزان رطوبت و خاکستر و اندازه ذرات آرد در ۳ ماهه سوم سال ۹۹ در مقایسه با ۳ ماهه سوم سال ۹۸ تغییر محسوس ندارد و میزان پروتئین نسبت به ۳ ماهه سال گذشته ۰.۳۶ و واحد و میزان گلوتن ۰.۷۲ واحد افزایش دارد.

مرکز پژوهش‌های غلات شرکت بازرگانی دولتی ایران هر فصل با نمونه برداری از انواع آر‌دهای تولیدی کشور، میزان کیفیت آر‌دها را مورد سنجش قرار می‌دهد و تولیدات کارخانجات را پایش می‌کند و نتایج آن در قالب گزارش سنجش کیفیت آ‌رد تولید کشور منتشر می‌شود تا آر‌دهای متناسب برای پخت انواع نان (نان‌های سنتی) تهیه و تولید شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازار مرغ را در ۱۰۰ روز آینده مدیریت کنید

دولت باید پاسخگوی وضع فعلی اقتصادی کشور باشد

مردم از سفرهای غیر ضروری در ایام نوروز خودداری کنند

 

 

*** نحوه قیمت‌گذاری آرد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برپایه مصوبه‌های پیشین، با توجه به تغییر اولویت ارزی شکر از گروه ۱ به ۲، مقرر شده قیمت‌گذاری این کالای تولید داخل توسط انجمن ذی‌ربط و بر اساس ضوابط قیمت‌گذاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تعیین شود.

پیش از این نیز ستاد تنظیم بازار به درخواست شرکت بازرگانی دولتی ایران مقرر کرده بود که ۲۰ هزار تن شکر در اختیار کارگروه‌های استانی قرار بگیرد و طبق تصمیم آن‌ها در استان‌های سراسر کشور توزیع شود.

کاهش روند برداشت نیشکر در اثر بارندگی‌های شدید و نداشتن امکان تامین شکر از محل واردات به دلیل اختلاف قیمت مصوب با قیمت تمام شده وارداتی، علت این درخواست شرکت بازرگانی دولتی ایران است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول