کد خبر:269382
پ
LPG
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG:

شورای نگهبان مصوبه ورود LPG به سبد سوخت خودرو را لغو کند

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG با ارسال نامه‌ای از شورای نگهبان خواست تا مصوبه ورود LPG به سبد سوخت خودرو را لغو کند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG با ارسال نامه‌ای از شورای نگهبان خواست تا مصوبه ورود LPG به سبد سوخت خودرو را لغو کند.

 

*** ورود LPG به سبد سوخت خسارت‌آور است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن جوهری در جمع خبرنگاران از ارسال نامه انجمن صنفی CNG به شورای نگهبان خبر داد و با اشاره به اصرار عجیب نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به تصویب و استفاده L‌PG به عنوان سوخت خودرو، اظهار داشت:

اگر این موضوع اجرایی شود، در آینده نه چندان دور دچار خسارت‌های متعددی خواهیم شد.

با توجه به عواقب جبران ناپذیر مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی درباره ورود LPG به سبد سوخت کشور، درخواست لغو این مصوبه به شورای نگهبان ارائه داده شده است.

 

وی در ادامه افزود:

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته با احتساب فروش ۲ هزار میلیارد تومانی گازمایع در داخل، زیان سالانه کشور از عدم صادرات گاز مایع و فروش آن در داخل، بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

 

*** سوخت LP‌G برای خودرو، بازگشت به یک طرح شکست خورده است

 

جوهری با اشاره به مزیت نسبی CNG در مقایسه با LPG، گفت:

در برهه‌ای تصمیم گرفته شد عرضه L‌PG به عنوان سوخت خودرو در کشور متوقف و جایگاه‌های عرضه LP‌G تعطیل شوند.

بعد از این اتفاق دولت ضمن سرمایه‌گذاری در حوزه CNG تلاش کرد سرمایه‌های بخش ‌خصوصی را به این حوزه سوق دهد و دراین مسیر زیرساخت های مناسبی نیز تعبیه شد، اما علی رغم توجه به این موضوع امروز مجددا شاهد پیشنهاد ورود LPG به عنوان سوخت خودرو از طرف نمایندگان مجلس هستیم.

 

وی با بیان این که چنین تغییرات ناگهانی و غیر کارشناسی در برنامه‌های اقتصادی و سیاست‌گذاری‌ها باعث بی اعتمادی سرمایه‌گذاران می شود، تصریح کرد:

در چنین شرایطی سرمایه‌گذار دیگر به مجموعه دولت و مجلس اعتماد نخواهد کرد و سرمایه خود را از کشور خارج می کند آن هم در شرایط اقتصادی پیش رو که سیاست دولت بر مبنای جذب و افزایش انگیزه سرمایه گذاران قرار گرفته است.

متاسفانه درحال حاضر این اتفاق در حوزه CNG رخ داده است و بسیاری از سرمایه‌گذاران این حوزه، از ادامه راه انصراف داده‌اند.

 

جوهری این طرح را طرحی شکست خورده دانست و گفت:

در حال‌ حاضر ۲۵۰۰ جایگاه CNG در سراسر کشور وجود دارد که با وجود این تعداد جایگاه همچنان در کلان‌شهرها مشکل نبود کافی جایگاه به اندازه ظرفیت مصرف کاملا محسوس است، حال چگونه می‌شود صرفا با احداث ۱۵۰ جایگاه LPG نیاز کشور را برطرف کرد؟

 

 

اخبار مهم صنایع:

ضرورت افزایش سهم ایران از شیرین‌سازی آب خلیج ‌فارس

عرضه انواع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با حجم وسیع

جزئیات افزایش ۳۹ درصدی دستمزد کارگران

 

 

*** هزینه تراشی برای مهیا کردن بستر توزیع LPG

 

وی با واکاوی موضوع ورود LP‌G به سبد سوخت خودرو و اجرایی شدن این مصوبه، اظهار کرد:

در این جریان از یک سو بخش ‌خصوصی و دولتی باید مجدد مبلغی بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد تومان جهت ساخت صرفا ۱۵۰ جایگاه و دوگانه‌سوز کردن خودروها به صورت استاندارد سرمایه‌گذاری کنند، در حالی که اگر نیاز مبرم به مصرف LP‌G در سبد سوخت باشد در بیشتر شهرها باید به اندازه نیاز جایگاه احداث شود که این بستر نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری دارد.

 

جوهری در ادامه افزود:

از سوی دیگر باید در نظر داشت امکان تامین فرآورده برای جایگاه‌های L‌PG از طریق خط لوله همانند گاز CNG وجود ندارد و ناگزیر به استفاده از حمل‌ و نقل جاده‌ای برای تأمین L‌PG مورد نیاز جایگاه‌های LPG هستیم که خود عواقب متعددی را در پی دارد.

 

وی با اشاره به اینکه حوادث جاده‌ای در کمین نفتکش‌های جاده‌‍پیما هستند، گفت:

زمانی که جایگاه L‌PG احداث شود جهت تامین آن از پالایشگاه تا هر جایگاه باید میزان قابل توجهی گازوئیل یارانه‌ای به کامیون و تانکرها اختصاص دهیم که این موضوع باعث ترافیک، خطرات جاده‌ای حمل این سوخت پرخطر، افزایش آلودگی هوا و‌ همچنین سبب افزایش مصرف گازوئیل یارانه‌ای خواهد شد.

 

جوهری همچنین با اشاره به ارزش صادراتی سوخت LP‌G، بیان کرد:

ارزش دلاری صادراتی L‌PG در برخی از فصول بالاتر از بنزین است و میزان تقاضای خرید آن طی سال‌های اخیر به دلیل ارزش بالای حرارتی با شیب زیادی در حال افزایش است.

 

وی در ادامه افزود:

نباید از این نکته غافل شد که با استفاده از LPG به عنوان خوراک پتروشیمی‌ها می‌توان ارزش چند برابری از این محصول خام دریافت کرد، با این اوصاف اینکه چرا حامیان این طرح بر موضوع صادرات بنزین به عنوان ابزاری برای ورود LP‌G به سبد سوخت اصرار می‌کنند، جای تعجب است.

 

*** ارسال نامه به شورای نگهبان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG در پایان با اشاره به ارسال نامه این انجمن به شورای نگهبان، اظهار کرد:

از این رو، با توجه به اهمیت موضوع در انجمن صنفی CNG کشور تصمیم بر این شد تا درخواستی با موضوع مشکلات و معضلات اجرای طرح اضافه شدن LPG به عنوان سوخت خودرو طی یک نامه به آیت ا… جنتی دبیر محترم شورای نگهبان ارسال شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول