کد خبر:269261
پ
خودرو
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران:

آخرین وضع بازار خودرو در هفته پایانی سال

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از ثبات قیمت‌ خودرو در دو هفته پایانی سال خبر داد.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از ثبات قیمت‌ خودرو در دو هفته پایانی سال خبر داد.

 

*** وضع بازار خودرو در هفته پایانی سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نعمت‌الله کاشانی‌نسب با بیان اینکه در دو هفته اخیر که آرامشی نسبی بازار خودرو را فرا گرفته است، اظهار داشت:

دیگر خبری از نوسانات روزانه و بازار پرهیجان نیست، چراکه در دو هفته اخیر نرخ ارز نیز به ثبات رسیده و نوسان کمتر از ۵۰۰ تومان داشته است.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه برخلاف رسم هرساله بازار خودرو در روزهای پایانی سال، در سال جاری بازار خودرو در رکود به سر می‌برد، گفت:

در حال حاضر تنها مشتری واقعی و مصرف‌کننده واقعی که نیاز مصرفی فوری به خودرو دارد، در بازار وجود دارد.

دیگر خرید خودرو به جهت سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد، البته که خرید به جهت سرمایه‌گذاری نیز در روزهای پایانی سال منطقی نبوده و برای سرمایه‌گذار، این چند روز پایانی صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

 

*** نقش دلالان در بازار خودرو

 

کاشانی‌نسب درخصوص نقش دلالان در بازار خودرو، تصریح کرد:

خوشبختانه نقش دلالان در بازار خودرو کمرنگ شده و سرمایه خود را از بازار خودرو خارج و در بازارهای دیگر مشارکت می‌کنند.

در حال حاضر فروشنده در بازار بیشتر از خریدار دیده می‌شود، بازار خودروهای خارجی در رکود کامل قرار گرفته و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

در خودروهای داخلی هم برای مصارف واقعی و خودروهای با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان تا نهایت ۵۰۰ میلیون تومان، به تعداد محدود معاملات صورت می‌گیرد.

 

وی با اشاره به میزان کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو، بیان کرد:

در خودروهای خارجی تا حدود ۳۰ درصد کاهش قیمت دیده می‌شود اما بازهم به‌هیچ عنوان خریداری ندارند.

در خودروهای داخلی نیز حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد کاهش قیمت نسبت به گذشته ایجاد شده است، افت شدیدی رخ نداده اما خریدار چندانی هم وجود ندارد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ضرورت افزایش سهم ایران از شیرین‌سازی آب خلیج ‌فارس

عرضه انواع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با حجم وسیع

جزئیات افزایش ۳۹ درصدی دستمزد کارگران

 

 

*** پیش‌بینی بازار خودرو در سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در پایان پیرامون بازار خودرو در سال ۱۴۰۰، اظهار داشت:

باتوجه به اینکه اقتصاد کشور و عوامل وابسته به نرخ ارز چندان قابل پیش‌بینی دقیق نیستند، از روند قیمتی خودرو در بازار برای سال ۱۴۰۰ نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی ارائه داد، اما بسیار بعید به نظر می‌رسد که قیمت‌ها مجددا روند افزایشی در پیش گیرند.

در رابطه با آخرین قیمت‌ها برای پرتیراژهای داخلی در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۱۸۵ میلیون تومان و تیپ ۵ آن در محدوده ۲۴۰ تا ۲۴۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ صندوقدار ۲۳۴ میلیون تومان تعیین قیمت شده‌اند.

سمند سورن ۲۲۶ تا ۲۲۸ میلیون تومان، سمند EF۷ دوگانه‌سوز حدود ۲۱۲ میلیون تومان و بنزینی آن ۱۹۵ میلیون تومان و همچنین سمند LX حدود ۱۸۰ میلیون تومان است.

در گروه محصولات سایپا نیز پراید ۱۳۱ در محدوده ۱۰۵ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ حدود ۱۲۴ میلیون تومان و ۱۵۱ حدود ۱۰۷ میلیون تومان، تیبا ۲ در محدوده ۱۲۵ میلیون تومان، تیبا ۲ پلاس حدود ۱۳۴ میلیون تومان و تیبا صندوقدار با رینگ فولادی ۱۱۷ میلیون تومان قیمت دارند. کوییک R نیز قریب به ۱۴۰ میلیون تومان است.

ایسنا

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول