کد خبر:269201
پ
گوشت
بر اساس اعلام مرکز آمار:

افزایش ۴۳ درصدی عرضه گوشت قرمز در بهمن ماه

بر اساس اعلام مرکز آمار، مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در بهمن ماه با ماه مشابه سال ٩٨ نشان‌دهنده افزایش ۴٣ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

بر اساس اعلام مرکز آمار، مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی در بهمن ماه با ماه مشابه سال ٩٨ نشان‌دهنده افزایش ۴٣ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

 

*** افزایش عرضه گوشت قرمز 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزن گوشت قرمز عرضه شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه بهمن ۱۳۹۹ جمعاً ۴٢ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ٢۴.١ هزار تن، ۵٧.٣ درصد از کل وزن گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است.

گوشت گوسفند و بره با ١۴.۵ هزار تن، بز و بزغاله با ٢.۵ هزار تن، و سایر انواع دام با ٩١٨ تن، به‌ترتیب ٣۴.۵ درصد، ۶ درصد و ٢.٢ درصد از کل وزن گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در بهمن ماه ۱۳۹۹ با ماه مشابه سال ١٣٩٨ نشان‌دهنده افزایش ۴٣ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

مقدار عرضه گوشت در بهمن ۱۳۹۹ نسبت به ماه مشابه سال ١٣٩٨ برای گوسفند و بره ٣٣ درصد، برای بز و بزغاله ٢۵ درصد، برای گاو و گوساله ۵۴ درصد و برای گاومیش و بچه‌گاومیش ٩٢ درصد افزایش، و برای شتر و بچه‌شتر ٩ درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در بهمن ماه ۱۳۹۹ نسبت به دی‌ماه همین سال در حدود ۴ درصد افزایش داشته است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول