کد خبر:269388
پ
جواد+نیلی
مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه:

طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان، آب پایدار صنایع را تضمین می‌کند

مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه معتقد است، طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان آب پایدار صنایع را تضمین می‌کند

مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه معتقد است، طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان آب پایدار صنایع را تضمین می‌کند.

 

*** نیازهای اساسی فرایند تولید فولاد، آب پایدار است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جواد نیلی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان، اظهار داشت:

یکی از نیازهای اساسی فرایند تولید فولاد، آب پایدار است.

این درحالی است که در سال‌های اخیر نوسانات زیادی در بارش‌ها داشتیم و همین موضوع شرکت فولاد مبارکه را بر آن داشت که در ابرپروژه طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان مشارکت داشته باشد تا آب پایدار را از دریا تامین کند.

وی افزود: عملیات انتقال آب خلیج فارس به اصفهان صرفا با اهداف صنعتی و معدنی انجام می‌شود و سهم شرکت فولاد مبارکه در این طرح در میان سهامداران از همه بیشتر است.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

در حال حاضر سهامداران عمده شرکت تامین آب اصفهان صفه که مجری طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان است؛ شرکت فولاد مبارکه، پالایشگاه اصفهان، ذوب آهن، شهرداری اصفهان، اتاق بازرگانی و سازمان همیاری شهرداری‌های اصفهان است.

ایجاد کوریدور برای عبور لوله‌های انتقال آب، زمان بر است که خوشبختانه با احداث این کوریدور در استان‌های کرمان و یزد و سهیم شدن اصفهان هم در بخشی از این کوریدور زمان ذخیره شد و اگر شرکا به تعهدات خود عمل کنند این ابرپروژه در کمتر از ۵ سال به بهره‌برداری می‌رسد.

 

*** سهم صنایع را در برداشت از زاینده رود ناچیز دانست

 

مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه سهم صنایع را در برداشت از زاینده رود ناچیز دانست و افزود:

تمام صنایع استان اصفهان کمتر از ۵ درصد آب از حوضه زاینده رود برداشت می کنند و سهم شرکت فولاد مبارکه کمتر از یک درصد است و پروژه انتقال آب خلیج فارس به اصفهان، آب پایدار صنایع را برای تولید تضمین می کند.

 

*** عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان


به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است با راهبری وزارت صنعت و سرمایه‌گذاری شرکت های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه یکشنبه این هفته عملیات اجرایی آیین بهره‌برداری و شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه‌های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول